• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه:

  • کد خبر : 6636
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه:

به گزارش پاتاق نیوز، جلسه بررسی راهکار های استمرار لیگ کتابخوانی و مشارکت در جشنواره رضوی، با حضور معصومه حسنی خونسار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، مهدی عبدالمالکی رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه، علی صفدری رئیس اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی استان و افشین آزادی رئیس حوزه هنری شهر کرمانشاه در […]

به گزارش پاتاق نیوز، جلسه بررسی راهکار های استمرار لیگ کتابخوانی و مشارکت در جشنواره رضوی، با حضور معصومه حسنی خونسار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، مهدی عبدالمالکی رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه، علی صفدری رئیس اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی استان و افشین آزادی رئیس حوزه هنری شهر کرمانشاه در روز شنبه مورخ ۴ خردادماه سالجاری در محل دفتر مدیر کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: اکنون که نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را در دست پیگیری داریم با برگزاری این جلسه امیدواریم برای ترویج فرهنگ رضوی با قدرت بیشتری برنامه ها را پیگیری کنیم ،

حسنی خونسار به اولویت ها و اقدام های محوری نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سالجاری بر برنامه های کتابخانه ای خلاقانه برای کودکان و نوجوانان اشاره نمود و لیگ کتابخوانی را یک راهکار عملیاتی اهداف مشخص شده بیان کرد.

مدیر کل کتابخانه های استان افزود: لیگ کتابخوانی دانش آموزی یک برنامه مفید و بانشاط و از ابتکارات استان کرمانشاه بود که در دیگر استانها نیز ادامه پیدا کرد و اکنون لیگ کتابخوانی دانشجویی هم در حال برگزاری است، همچنین امیدواریم با تداوم این برنامه برای دیگر اقشار به گسترش فرهنگ کتابخوانی کمک کنیم.

در ادامه این جلسه علی صفدری گفت: استمرار لیگ کتابخوانی دغدغه بسیار مهمی است چرا که اکنون تعدادی دانش آموز با تجربه کتابخوانی حرفه ای هستند که نباید رها شده و نیاز دارند مجددا تحت آموزش های لازم قرار بگیرند.

صفدری افزود: برنامه هایی مانند آشنایی با نویسندگان برجسته، کلاسهای نویسندگی و شعر، آموزش تخصصی نقد کتاب و… از جمله پیشنهادهایی است که می تواند به تحقق بیشتر اهداف لیگ کتابخوانی کمک کند.


مهدی عبدالمالکی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری گفت: با حضور در مرحله نهایی لیگ کتابخوانی متوجه شدم که بسیار برنامه پرهیجان و مؤثری آغاز شده است و ما آمادگی خود را برای برگزاری لیگ کتابخوانی و نیز استمرار لیگ قبلی اعلام می کنیم.

وی افزود: اکنون در فرهنگسراهای شهرداری برنامه هایی در حال برگزاری است که دانش آموزان برگزیده این دوره نیز می توانند از خدمات آن بهره ببرند.

افشین آزادی رئیس حوزه هنری کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: باید از ظرفیت سیمای کرمانشاه برای انعکاس این برنامه مفید استفاده کنیم.

وی بیان داشت: در منابع لیگ کتابخوانی باید از منابع بومی و آثار نویسندگان کرمانشاهی هم بهره ببریم تا علاوه بر ترویج کتابخوانی آثار این استان نیز تبلیغ وترویج شوند.
در پایان این جلسه مقرر شد که طرح پیش نویس نحوه استمرار لیگ کتابخوانی تهیه و مورد بررسی قرار گیرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6636
  • 652 بازدید

برچسب ها