• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
رهبر انقلاب در محفل انس با قرآن:

مذاکرات نباید فرسایشی شود/ آمریکا نمی‌خواهد حرف حق را قبول کند

  • کد خبر : 17145
  • ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷
مذاکرات نباید فرسایشی شود/ آمریکا نمی‌خواهد حرف حق را قبول کند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: باید مراقبت شود مذاکرات فرسایشی نشود و نباید طرف‌ها مذاکره را کش دهند زیرا برای کشور ضرر دارد.

به گزارش پاتاق نیوز، سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در محفل انس با قرآن کریم که در اولین روز ماه مبارک رمضان برگزار گردید، آغاز شد.

اهم فرمایشات رهبر انقلاب به شرح زیر است:

-من در سخنرانی اول فروردین در باب رتبه اقتصادی ایران آماری را عرض کردم که بعد از آن چند نفر به من تذکر دادند و گفتند این آمار درست نیست. من به دفتر گفتم موضوع را بررسی کنند، بعد از اینکه بررسی کردند، مشخص شد که حرف آنها درست است و آمار ما درست نبوده است.

-آنچه من درباره رتبه هجدهم اقتصادی دنیا گفتم مربوط به ۴ تا ۵ سال قبل بوده است. از کسانی که به من تذکر دادند و موجب شد که این اشتباه برطرف شود صمیمانه تشکر می‌کنم.

-هدایت قرآن به یک منطقه محدودی از زندگی بشر اختصاص ندارد بلکه مربوط به گستره عظیم زندگی بشر است. یعنی این‌جور نیست که در یک بخشی انسان را هدایت کند قرآن در یک بخش دیگر از موارد مورد نیاز بشر و زندگی بشر انسان را مهمل بگذارد و بی اعتنا عبور کند، نه قرآن مشرف به همه گوشه و کنارهای صحنه زندگی بشر و میدان حضور بشر است.

-قرآن برای همه بخش‌های زندگی انسان و جوامع بشری برنامه دارد و هدایت می‌کند. از دفع دشمن تا مدیریت جوامع انسانی تا خانواده و تربیت فرزند.

-خداوند متعال در میان امتیازات متعدد ماه مبارک رمضان امتیاز نزول قرآن را ذکر می‌کند. در میان همه این‌ها هدایت قرآنی را مطرح می‌کند.

-آغاز قرآن با ذکر هدایت قرآنی آغاز شده است و بعد از آن هم در جاهای متعددی ده‌ها مورد در قرآن هست که سخن از هدایت قرآن است و راهنمایی‌ها و دستگیری‌های قرآن.

-قرآن خود را از چالش‌های سیاسی کنار نمی‌کشد و از مقابله با ستمگران اجتناب نمی‌کند.

-رهبر انقلاب با اشاره به برجام و تحریم‌ها: ما سیاست کشور را اعلام کردیم و به مسئولین هم گفتیم و از نزدیک و در جلسات و نوشته هم گفتیم. خب تشخیص مسئولین این است که برویم مذاکره کنیم.

ما [در این زمینه] بحثی نداریم اما باید مراقبت شود مذاکرات فرسایشی نشود و نباید طرف‌ها مذاکره را کش دهند زیرا برای کشور ضرر دارد.

اینکه آمریکایی‌ها اسم مذاکره مستقیم و غیرمستقیم می‌آورند برای این نیست که مذاکره کنند تا حرف حقی را قبول کنند بلکه برای این است که حرف باطلی را تحمیل کنند.

-اروپایی‌ها در برخی جلسات خصوصی که اخبارش به ما می‌رسد، اقرار می‌کنند حق با ایران است و همین سیاست درست است ولی در مقام تصمیم‌گیری استقلال ندارند و آمریکا هم زورگو است.

-رهبر انقلاب با اشاره به بیماری کرونا: این بیماری وضع زندگی کشور را تحت تأثیر قرار داده است. زیباترین روزهای بهار را به کام ملت ایران تلخ کرده است و عدد جانباختگان و مبتلایان بالا رفته است و از این‌ها نمی‌توان گذشت. همه این آمارهای تلخ باید ما را هشیار کند و با بیماری شوخی نکنیم.

-مسئولین به طور قاطع کارشان را انجام دهند. به گفته کارشناسان و متخصصین باید عمل شود. باید کاری کنیم که این بیماری متوقف شود و این ممکن نیست جز با سیاست گذاری، اجرا و ضوابط از سوی ما مسئولین و آحاد مردم.

-کارهای مجموعه‌های درمانی جهاد فی سبیل‌الله است و مردم هم باید همراهی کنند.

-لازم است نهضت کمک مومنانه و نهضت مواسات اوج بگیرد. عده‌ای بدون اینکه منتظر سفارش بنده باشند خودشان شروع کردند و مشغول خدمت هستند. این کار را باید استمرار بدهیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17145
  • 90 بازدید