• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه خبرداد:

مراسم اعتکاف ماه رجب در استان کرمانشاه برگزار نمی‌شود

  • کد خبر : 16338
  • ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
مراسم اعتکاف ماه رجب در استان کرمانشاه برگزار نمی‌شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: آیین اعتکاف سه روزه ماه رجب امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا در کرمانشاه برگزار نمی‌شود.

به گزارش پاتاق نیوز، حجت‌الاسلام احمدی، با بیان اینکه همه ‌ساله آیین اعتکاف به مدت سه روز در ایام البیض ماه رجب برگزار می‌شد اظهار داشت: اعتکاف روزهای میانی ماه رجب امسال در کرمانشاه برگزار نشود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: با تأکید بر تبعیت از دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، اعتکاف مستحب ماه رجب با توجه به شرایط کنونی استان و شیوع بیماری کرونا برگزار نخواهد شد.

احمدی با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی پیشگام توجه به دستورهای بهداشتی و کمک به عموم مردم برای عبور از وضعیت بیماری بوده‌اند گفت: شیوع ویروس کرونا سبب شده تا دورهمی‌های معنوی و مذهبی با محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی همراه شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به تاریخچه اعتکاف در ایام‌البیض ماه رجب بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) فرمودند هنگامی که حضرت آدم(ع) خدا را نافرمانی کرد، او را از عرش خود دور ساخت، او گریست و جبرئیل آدم را به زمین آورد و آدم سیاه شده بود که ندایی از آسمان شنید که روزه بگیر.

احمدی افزود: آدم در آن روز که سیزدهم ماه بود روزه گرفت و بدن او سفید شد و به این جهت، این سه روز از هر ماه را ایّام‌البیض می‌نامند و سپس منادی ندا داد که ای آدم این سه روز را برای تو و فرزندانت قرار دادیم، هر کس این سه روز در هر ماه را روزه بگیرد، مانند این است که تمام عمرش را روزه گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه خاطرنشان کرد: اعتکاف در لغت به معنای اقامت کردن و ماندن در جایی و ملازم بودن با چیزی است و در شرع اسلام، اقامت در مکانی مقدس به منظور تقرب جستن به خداوند متعال معنی شده است که مومنان در روزهای میانی ماه رجب با ماندن در مسجد و روزه‌داری، به عبادت خدا می‌پرداختند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16338
  • 90 بازدید