• امروز : یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - رمضان - 1442
  • برابر با : Sunday - 9 May - 2021

مراسم رونمایی از کتاب “در اندرون غوغا”

  • کد خبر : 3579
  • ۰۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
مراسم رونمایی از کتاب “در اندرون غوغا”

به گزارش” پاتاق نیوز “ اکبر ویسمرادی عضو هیئت علمی دانشگاه و ویراستار علمی ادبی کتاب در این مراسم، در خصوص این کتاب گفت: این اثر در دو جلد منتشر شده که دفتر اول آن شامل سه عنوان نمایشنامه در قالب سبک مینیاتور و پنج عنوان نمایشنامه در قالب سبک مکتب عاشورایی و یک عنوان در […]

به گزارش” پاتاق نیوز “ اکبر ویسمرادی عضو هیئت علمی دانشگاه و ویراستار علمی ادبی کتاب در این مراسم، در خصوص این کتاب گفت: این اثر در دو جلد منتشر شده که دفتر اول آن شامل سه عنوان نمایشنامه در قالب سبک مینیاتور و پنج عنوان نمایشنامه در قالب سبک مکتب عاشورایی و یک عنوان در قالب نمایش خیابانی است.

وی افزود: در دفتر دوم این اثر نیز ۱۰ عنوان نمایشنامه در قالب کلاسیک ارائه شده است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه نمایشنامه های این اثر حاصل فعالیتهای ۳۰ ساله نویسنده آن است، گفت: برخی از این نمایشنامه‌ها توسط هنرمندان واحد نمایشی “شهید آوینی” روی صحنه رفته است.

ویسمرادی ضمن تحلیل برخی دیالوگهای نمایشنامه‌های کتاب، گفت: دو سبک مینیاتور و سبک مکتب عاشورایی توسط نویسنده کتاب به عنوان سبک جدید تئاتر به جامعه هنری معرفی شده است.

سعید ذبیحی، نویسنده، کارگردان و پیشکسوت تئاتر خیابانی نیز در خصوص سوابق هنری نویسنده اظهار کرد: آثار نمایشنامه ای آقای کرم بیش از موارد مذکور در کتاب «در اندرون غوغا»  است و برخی نمایشنامه ها نزد من موجود است که باید به عنوان جلد بعدی به چاپ برسند.

رضاکریمی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه نیز در این مراسم اظهار کرد: نویسنده کتاب «در اندرون غوغا» نمونه‌ای از تلاش برای ارائه سبک جدیدی در نمایش است،  این جدید بودن فقط در محتوا نیست بلکه در فرم هم اتفاق افتاد است.

وی افزود: فکر می کنم این نمایشنامه‌ها قابلیت تفسیر دارند و میشود چند دقیقه در مورد آنها اندیشه کرد،  به عنوان مثال نمایشنامه “ادیپ شهریار” تلاش می کند پایان یک اسطوره مشهور یونانی که روانشناسان و فیلسوفان غربی در تحلیل شخصیت انسان از آن بهره برده اند را تغییر بدهد و بگوید انسان فقط همان نیست که در منظر فلسفه غرب دیده می شود.

امیر کرم، نویسنده کتاب نیز به عنوان آخرین سخنران مراسم ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم، گفت: باید در این جلسه از شهیدان مبارز کرمانشاه مانند شهید سید محمد سعید جعفری یاد کرد که در شرایط سخت و علی رغم هجمه های مخالفان به مبارزه خود ادامه دادند و یکی از کمبودهای من این بود که به طور شایسته از محضر این بزرگان بهره نبردم.

در پایان این مراسم با حضور مسئولین و فعالان فرهنگی از کتاب دو جلدی در اندرون غوغا رونمایی و از امیر کرم، نویسنده کتاب تقدیر شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3579
  • 441 بازدید

برچسب ها