• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022
فرماندار کنگاور:

مراقبت نکنیم به وضعیت قرمز برمی‌گردیم

  • کد خبر : 14822
  • ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
مراقبت نکنیم به وضعیت قرمز برمی‌گردیم
کنگاور - فرماندار کنگاور از وضعیت قرمز به نارنجی رسیدن را محسوس‌ترین اثر دو‌هفته‌ای محدودیت‌های کرونایی دانست و گفت: این اثر در صورت تغییر شرایط شهرستان و عدم رعایت مجدد، به قرمز برخواهد گشت.

به گزارش پاتاق نیوز، فرزاد الماسی در خصوص آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در شهرستان کنگاور، اظهار داشت: با ابلاغ طرح ملی مدیریت کنترل بیماری کووید ۱۹ به شیوع محله و خانواده محور به نام سردار سلیمانی در شهرستان نیز با تعیین کمیته‌های زیرمجموعه کارگروه‌ها، اجرایی شد.

وی به نظارت و پیگیری مستمر بر محدودیت‌های ابلاغی اشاره و بیان کرد: ابتدا شهرستان به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز بود که با اعلام محدودیت‌ها اصناف در گروه دوم، سوم و چهارم تعطیل شدند.

فرماندار کنگاور از وضعیت قرمز به نارنجی رسیدن را محسوس‌ترین اثر دو‌هفته‌ای محدودیت‌های کرونایی دانست و اضافه کرد: با همکاری خوب مردم فهیم شهرستان و اصناف شرایط تغییر کرد و از قرمز به نارنجی رسیدیم که باید توجه کنیم این موارد در صورت تغییر شرایط شهرستان و عدم رعایت مجدد به قرمز برخواهد گشت.

وی عدم حضور در مراسمات، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را به عنوان عوامل کمک کنند در کنترل کرونا عنوان کرد و گفت: با رعایت خوب پروتکل‌های بهداشتی، از شرایط نارنجی به زرد و سفید خواهیم رسید.

الماسی همراهی مردم طرح محله به محله را خوب ارزیابی کرد و افزود: بیش از ۹۰ درصد از مردم شهرستان و دستگاه و ارگان‌های دولتی پروتکل‌ها را رعایت کردند و محدودیت‌ها را پذیرفته‌اند به طوریکه نتیجه آن در کاهش آمار بستری‌های بیمارستان شهید چمران از ۶۰ نفر به زیر ۲۰ نفر کاملا مشهود است.

وی بر پیگیری محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حساسیت خاصی تاکید کرد و گفت: همانطور که شهروندان طی دوسه هفته گذشته همراهی و همکاری خوبی داشتند انتظار ادامه این روند را داریم چون که به نفع مردم است در صورت عدم رعایت محدودیت‌ها دوباره برمی‌گردد که در قالب آن اصناف تعطیل می‌شوند و از نظر اقتصادی به خیلی از افراد در این شرایط فشار می‌آئید.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14822
  • 227 بازدید