• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022

مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم در کرمانشاه آغاز شد

  • کد خبر : 11585
  • ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم در کرمانشاه آغاز شد

به گزارش پاتاق نیوز ، مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم در استان کرمانشاه در رشته‌های مختلف آوایی(حفظ، قرائت، ترتیل و دعاخوانی) با حضور ۱۹۹ شرکت‌کننده روز شنبه در سرسرای مجتمع بعثت شهر کرمانشاه آغاز شد. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در مراسم افتتاحیه این مسابقات گفت: رقابت های سراسری قرآن کریم امسال استان با بیش از […]

به گزارش پاتاق نیوز ، مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم در استان کرمانشاه در رشته‌های مختلف آوایی(حفظ، قرائت، ترتیل و دعاخوانی) با حضور ۱۹۹ شرکت‌کننده روز شنبه در سرسرای مجتمع بعثت شهر کرمانشاه آغاز شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در مراسم افتتاحیه این مسابقات گفت: رقابت های سراسری قرآن کریم امسال استان با بیش از هزار شرکت کننده در مرحله شهرستانی تیرماه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ویژه بیماری کرونا آغاز شد که ۴۰۸ نفر به مرحله نهایی استانی راه یافتند.

حجت الاسلام محمد صالحی اضافه کرد: از این تعداد (۴۰۸ نفر) شرکت کننده؛ ۲۰۹ نفر در رشته معارف و تفسیر حضور داشتند که به صورت کتبی از آنان امتحان گرفته شد و افراد برتر برای شرکت در مسابقات کشوری مشخص شدند.

او افزود: از تعداد ۱۹۹ شرکت کننده مرحله نهایی استانی در بخش آوایی؛ ۱۱۷ نفر در بخش خواهران و ۸۲ نفر در بخش برادران در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل و دعاخوانی شرکت دارند که به مدت چهار روز با هم به رقابت می پردازند.

صالحی همچنین با بیان اینکه آیین اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم استان روز چهارشنبه هفته جاری برگزار می شود، گفت: نفرات اول رشته های مختلف قرآنی به مرحله کشوری اعزام می شوند.

اوقاف کرمانشاه از تمامی مسابقات و کلاس های قرآنی در سطح استان حمایت می کند 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کرمانشاه نسبت به جمعیتش در مسابقات قرآنی بین استان های کشور رتبه اول شرکت کنندگان را دارد، گفت: یکی از اولویت های اصلی اداره اوقاف و امور خیریه استان اشاعه و رشد محافل انس با قرآن در سطح جامعه است.

صالحی، راه نجات سعادت دنیا و آخرت بشریت را در پناه بردن به قرآن کریم دانست و افزود: قرآن حاصل زحمات تمام انبیاء و پیغمبران است.

او در ادامه ابراز آمادگی کرد، اوقاف و امور خیریه کرمانشاه از همه کلاس ها، محافلی که نخبگان و انجمن های قرآنی استان بخواهند برای آموزش قرآن در راستای اجرای نیت خیران حمایت کنند هیچ گونه کمبود اعتباری ندارد.

صالحی در پایان از برگزارکنندگان مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن در استان خواست تمامی موازین و پروتکل های بهداشتی کرونا را رعایت کنند و بر تهیه اقلام بهداشتی برای شرکت کنندگان تاکید کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11585
  • 167 بازدید

برچسب ها