• امروز : چهارشنبه - ۱۹ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - محرم - 1444
  • برابر با : Wednesday - 10 August - 2022
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه:

مرحوم «یاری» نهضت بزرگی در آموزش و قرائت قرآن ایجاد کرد

  • کد خبر : 13861
  • ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴
مرحوم «یاری» نهضت بزرگی در آموزش و قرائت قرآن ایجاد کرد
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه مرحوم هوشنگ یاری نسبت به تربیت دینی شاگردان در انقلاب ارزش زیادی قائل می‌شد گفت: ایشان نهضت بزرگی در آموزش و قرائت قرآن در جلسات ایجاد کردند.

به گزارش پاتاق نیوز، حجت‌الاسلام احمدی، اظهار داشت: هوشنگ یاری، قاری بین‌المللی و پیشکسوت قرآنی صبح روز گذشته در سن ۵۲ سالگی و در اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه خانواده‌ها به تربیت قرآنی فرزندان خود توجه کنند گفت: هوشنگ یاری نسبت به تربیت دینی شاگردان در انقلاب ارزش  زیادی قائل می‌شد و نهضت بزرگی در آموزش و قرائت قرآن در جلسات ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه مرحوم یاری از دلسوزان و معلمان نمونه قرآن بود که عمر خود را صرف آموزش و قرآن نمود و شاگردان بسیار زیادی را در این زمینه تربیت کرد بیان کرد: او از قاریان بین‌المللی بود و هر زمان در مجامع بین‌المللی و حوزه قرآن نامی از اساتید بزرگ آورده می‌شد نام وی نیز با افتخار بر سر زبان‌ها بود.

احمدی با بیان اینکه مرحوم یاری در مباحث قرآنی صاحب‌نظر واقعی بود و شاگردان وی او را در کلاس‌های قرآنی بسیار مورد تحریم قرار می‌دادند بیان کرد: مرحوم یاری دفاع از انقلاب و مجاهدت در راه نظام را در اولویت کاری خود می‌دانست و در راه گسترش و اعتلای قرآن بسیار تلاش کردند.

وی با اشاره به اینکه مرحوم یاری از نیروهای مدافع انقلاب بودند و قرآن و اسلام و انقلاب را با همدیگر فهمیده بود و هر جایی که به قرائت قرآن می‌پرداختند از شهدا، امام و انقلاب یاد می‌کردند گفت: وی به معنای واقعی ولایت مدار بود و مورد اعتماد علمای بزرگ استان و از معلمان بزرگ قرآنی بودند.

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: ایشان در حوزه پرورش مسائل دین شاگردان زیادی را تربیت کرده بود و در بسیاری از محافل قرآنی نام و یاد ایشان همواره برده می‌شد.

وی با اشاره به اینکه او معلم دین و زندگی و قران در مدارس استان بود و شاگردانی که در محفل ایشان تربیت می‌شدند مباحث دینی را به خوبی فرا می‌گرفتند و زمانی که با وی آشنا می‌شدند به سوی دین و مذهب و انقلاب گرایش پیدا می‌کردند عنوان کرد: امیدواریم همه این موارد ذخیره قیامتی برای این استاد بزرگ محسوب شود و در قیامت مورد عنایت خاصه اهل‌بیت علیهم‌السلام قرار بگیرد.

 احمدی افزود: با درگذشت مرحوم یاری ضربه بزرگی به پیکره محافل قرآنی وارد شد و انتظار داریم شاگردانی که ایشان پرورش داده‌اند نام ایشان را بلندآوازه کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13861
  • 680 بازدید