• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی:

مردم از فساد اقتصادی و دروغ گفتن‌ها ناراحت هستند/ رئیسی می‌تواند وضعیت فعلی را سامان دهد‌

  • کد خبر : 17666
  • ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹
مردم از فساد اقتصادی و دروغ گفتن‌ها ناراحت هستند/ رئیسی می‌تواند وضعیت فعلی را سامان دهد‌
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از انقلاب ناراحت نیستند و از شهدا جدایی ندارند و با آرمان‌های آنان پیوند مستحکم دارند، ولی دروغ‌ها و خیانت‌ها فسادها را برنمی‌تابند.

به گزارش پاتاق نیوز، محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، امروز در اجتماع حامیان آیت‌الله رئیسی بخش ماهیدشت در پارک شهدای گمنام این بخش که میزبان قبر مطهر دو شهید گمنام است، حاضر شد.

وی با بیان اینکه همواره انقلاب مورد حمایت جدی مردم بوده است، گفت: امروز مردم دردمندند و مشکلات فراوانی دارند که غالبا مشکلات معیشتی، اقتصادی، بیکاری، درآمد کم و مشکلات مربوط به ازدواج جوانان و تسهیلات با سود بالاست، که گریبان مردم را گرفته است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مردم از انقلاب ناراحت نیستند و از شهدا جدایی ندارند و با آرمان‌های آنان پیوند مستحکم دارند، ولی دروغ‌ها و خیانت‌ها فسادها را برنمی‌تابند.

وی با اشاره به خشکسالی و مشکلات ناشی از آن برای دامداران و کشاورزان، بیان کرد: سیاست‌های غلط دولت باعث شده بسیاری از دامداران، دام‌هایشان را به قیمت ارزان بفروشند درحالی‌که می‌شود صادرات دام را آزاد کرد تا دامدار بتواند با قیمت مناسب دام خود را به فروش برساند و ما در مجلس این موضوع را از دولت درخواست کردیم و معتقدیم که قیمت دام باید واقعی شود.

رشیدی ضمن بیان اینکه دولت دغدغه مردم را ندارد، گفت: دولت پول را از جیب عده‌ای از مردم درمی‌آورد و به عده‌ای دیگر یارانه می‌دهد؛ مثلا برای اینکه محصولی مثل گندم را ارزان‌تر در اختیار مردم قرار دهد، آن را به قیمتی کمتر از قیمت تمام شده از کشاورز می‌خرد.

وی افزود: ما قانون خرید تضمینی گندم را از دست دولت خارج کردیم و زین پس قیمت گندم توسط کمیته‌ای که نمایندگان کشاورزان در آن حضور دارند، مشخص می‌شود و از سال آینده گندم را به قیمت واقعی آن، می‌خریم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در مورد وضعیت نابسامان بورس، گفت: در قضایای بورس دست‌های آلوده در کار بود و هدف آن جبران کسری بودجه دولت بود که باعث شد بسیاری از مردم دارایی‌شان را از دست بدهند و الان به شدت در تنگنا هستند.

وی با اشاره به افزایش اخذ مالیات از اقشار مرفه و کاهش اخذ مالیات از واحد‌های تولیدی، اصناف و اقشار متوسط و پایین جامعه در لایحه بودجه امسال توسط مجلس، اعلام کرد: حقوق سربازان را به تناسب محل خدمت، به حداقل یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و حد‌اکثر ۴ میلیون تومان افزایش دادیم.

رشیدی با اشاره به طرح «جهش تولید مسکن»، بیان کرد: در این طرح قیمت زمین‌های دولتی را صفر کردیم و ان‌شاءالله با روی کار آمدن یک دولت انقلابی، مسکن‌سازی در کشور شروع خواهد شد و بسیاری از مشاغل را نیز راه خواهد انداخت.

وی با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی زمینه فساد در کشور است، گفت: با تلاش کمیسیون تلفیق، در لایحه بودجه امسال، از نیمه دوم سال، ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف خواهد شد‌.

رشیدی در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری، گفت: کاندیداها همانطور که رهبر انقلاب فرمودند باید در مورد مشکلات مردم حرف بزنند و‌ معتقدیم باید فضا تغییر کند و مجلس نیز در این خصوص پای کار است.

وی با بیان اینکه از سابقه و عملکرد همه کاندیداهای ریاست جمهوری شناخت دارم، به صحبت‌ رهبر انقلاب در مورد لزوم دادن وعده و قول‌های عملیاتی به مردم، اشاره و تصریح کرد: به عنوان عضو کمیسیون تلفیق می‌گویم یارانه ۴۵۰ هزار تومانی غیرممکن است.

رشیدی، آیت‌الله رئیسی را کاندیدای اصلح این دوره از انتخابات دانست و بیان کرد: ایشان شخصی مؤمن، انقلابی، مردمی، شجاع و نترس در مقابله با فساد است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: باید کسی رئیس‌جمهور شود که به تولید ملی و اشتغال اهمیت دهد و بتواند سلاطین مختلف ارز و سکه و… را جمع کند.

رشیدی با بیان اینکه کاندیداها باید شاخص‌های مدنظر رهبر انقلاب را داشته باشند، گفت: رئیس‌جمهور باید معتقد به کاهش فاصله طبقاتی باشد، ولی برخی از کاندیداها معتقد به این امر نیستند.

وی با انتقاد از رها شدن کشاورزان و دامداران به حال خود و دچار رکود شدن آنان، بیان داشت: روستاها و عشایر باید از امکانات مناسب برخوردار شوند و تولید آنان افزایش یابد.

رشیدی گفت: کسی که می‌تواند اوضاع کنونی کشور را سامان دهد آقای رئیسی است و مجلس هم در این راه با ایشان همراه خواهد بود و امیدواریم با یاری خداوند بتوانیم برای مردم قدم‌های جدی برداریم.

وی در بخش پایانی سخنانش، افزایش بودجه استان کرمانشاه در زمینه راه روستایی، بخش آب و اشتغال را یادآور شد و گفت: ما خادم و نوکر مردم هستیم و تلاش می‌کنیم مشکلات آنان را حل کنیم.

در پایان این مراسم، رشیدی به همراه جمعیت حاضر بر سر مزار دو شهید گمنام، حاضر شد ضمن قرائت فاتحه، به مقام آنان ادای احترام کرد‌ و از انجام هماهنگی‌های لازم برای مفروش شدن محوطه مسقف قبر این دو شهید که مطالبه مردم بخش ماهیدشت بود، خبر داد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17666
  • 82 بازدید