• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

مردم رعایت نکنند باید منتظر پیک چهارم کرونا باشیم

  • کد خبر : 15036
  • ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
مردم رعایت نکنند باید منتظر پیک چهارم کرونا باشیم
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را مخصوصا در شب یلدا رعایت نکنند، باید منتظر پیک چهارم بیماری در دی ماه باشیم.

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر محمودرضا مرادی در جلسه قرارگاه استانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: با همکاری مردم و مساعدت مجموعه مدیریتی استان خوشبختانه وضعیت بیماری نسبت به چند هفته پیش سیر نزولی پیدا کرده است.

وی افزود: هم اکنون تعداد بیماران بستری در بخش‌های کووید در بیمارستان‌های دانشگاهی و غیر دانشگاهی استان کاهش یافته و سعی ما بر این است که کل بیماران در بیمارستان‌های گلستان و فارابی متمرکز شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: در آستانه شب یلدا اگر مردم سهل انگاری کنند و پروتکل‌ها را رعایت نکنند با دورهمی‌ها و شب نشینی‌ها قطعا باید منتظر پیک چهارم بیماری در نیمه دوم دی ماه باشیم.

دکتر مرادی خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع اپیدمی تا کنون ۲۴ هزار و ۴۰۵ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری و هزار و ۳۸۹ نفر نیز فوت شده اند.

وی افزود: هم اکنون ۳۰۴ بیمار با تشخیص معیار‌های قطعی PCR در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۹۱ نفر از آنان در بخش‌های ویژه و ۲۴ نفر نیز اینتوبه هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه در شبانه روز گذشته متاسفانه ۶ هم استانی دیگر جان خود را از دست دادند، گفت: روند مرگ و میر کرونایی در استان روندی کاهشی دارد به طوری که متوسط مرگ در هر روز در آبان ماه ۱۳ نفر و در آذر ماه به ۹ نفر رسیده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15036
  • 154 بازدید

برچسب ها