• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021
استاندار کرمانشاه:

مردم رعایت نکنند محدودیت‌ها تمدید می‌شود

  • کد خبر : 14230
  • ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
مردم رعایت نکنند محدودیت‌ها تمدید می‌شود
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اعمال محدودیت‌ها برای حفظ سلامتی مردم است، گفت: اگر شهروندان در اجرای این طرح همکاری نداشته باشند مجبوریم محدودیت‌ها را تمدید کنیم.

به گزارش پاتاق نیوز،هوشنگ بازوند در حاشیه جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه از امروز “طرح جامع هوشمند اعمال محدودیت‌ها ” اجرایی شده است لذا از مردم استان کرمانشاه انتظار داریم که این طرح را با جدیت رعایت کنند تا شاهد کاهش و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باشیم.

وی افزود: یکسری محدودیت‌ها از تاریخ ۱۷ و ۱۸ آبانماه سالجاری مانند تعطیلی مغازه‌ها از ساعت ۶ عصر و همچنین منع رفت و آمد خودرو‌ها از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح در سطح کشور و استان کرمانشاه اعمال شد که انصافاً مردم کرمانشاه همکاری خوبی در اجرای طرح داشتند و با رعایت همین پروتکل‌ها میزان بستری‌ها کاهش قابل توجهی داشته و هم اکنون به ۹۶۰ نفر رسیده است.

استاندار کرمانشاهاظهار داشت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد شهر‌های استان در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع کرونا قرار دارند لذا عملاً خیلی از مشاغل باید تعطیل شوند و از مردم می‌خواهیم که با جدیت این موضوع را رعایت کنند.

با رعایت پروتکل‌های جدید محدودیت تمدید نمی‌شوند
هوشنگ بازوند رفع محدودیت‌ها بعد از ۱۵ روز را مستلزم همکاری و مشارکت مردم در اجرای مطلوب طرح جامع هوشمند کنترل کرونا عنوان کرد و بیان داشت: مردم بعد از ۱۵ روز چنانچه مشارکت خوبی در اجرای طرح داشته باشند و شاهد کاهش روند بستری‌ها و فوتی‌ها در استان باشیم این محدودیت‌ها تمدید نمی‌شوند، اما اگر همکاری‌ها خوب نباشد مجبور به تمدید محدودیت‌ها خواهیم بود و در این تمدید‌ها همه مردم متضرر خواهند شد.

وی با اشاره به مصوبات جدید در خصوص جریمه خودرو‌های غیر بومی در شهر‌های با وضعیت قرمز اظهار داشت: از افراد غیر بومی که در شهر‌های قرمز استان حضور دارند، می‌خواهیم که هر چه زودتر این شهر‌ها را ترک کنند زیرا با مشاهده پلاک این گونه خودرو‌ها در سطح شهر در هر روز به مبلغ یک میلیون تومان جریمه اعمال می‌شود و این خودرو‌ها هم از طریق موبایل و هم دوربین‌های سطح شهر مورد شناسایی قرار می‌گیرند.

دورهمی‌های خانوادگی مهم‌ترین عامل ابتلا کرونا
استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به برگزاری دورهمی‌ها توسط برخی از خانوارها، این دورهمی را عامل اصلی شیوع ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه مشخص شده ۵۱ درصد شیوع کرونا به علت دورهمی‌ها است لذا از مردم می‌خواهیم که با جدیت از تشکیل و برگزاری این گونه مراسمات خودداری کنند و منع تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح به همین منظور وضع شده است.

بازوند با اشاره به برنامه‌های اعمال شده برای تردد افراد واجد شرایط از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح بیان داشت: مقرر شده که دستگاه‌های متولی هر بخش لیست این افراد را به نیروی انتظامی ارائه و نیروی انتظامی هم برای این خودرو‌ها اجازه تردد صادر کند.

دولت از افراد بدون حقوق ثابت حمایت می‌کند
استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به برنامه‌های دولت برای حمایت از خانوار‌هایی که بر اثر تعطیلی و محدودیت‌ها دچار مشکل می‌شوند، گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته از سوی دولت، مقرر شده که برای ۴ ماه پایانی سال به ۳۰ میلیون نفر در قالب ۱۰ میلیون خانوار در کشور که دارای حقوق ثابتی نیستند به هر نفر ماهانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت شود و ۱۲ هزار میلیارد تومان برای این موضوع در نظر گرفته شده است و همچنین مقرر شده که به ۱۰ میلیون نفر وام یک میلیون تومانی پرداخت شود که تمامی این موارد از طریق سامانه مشخص شده و قابل پرداخت است.

زمان پرداخت چک‌ها و بیمه‌ها در ایام تعطیلات محاسبه نمی‌شود
بازوند از برنامه ریزی لازم برای به تعویق افتادن موضوعات مربوط به مالیات، بیمه و چک در ایام تعطیلات کرونایی خبر داد و بیان داشت: طبق مصوبات جدید مقرر شده که مسائل مربوط به مالیات، بیمه و چک طی تعطیلات دو هفته‌ای که بازاریان با آن روبرو هستند به تعویق بیفتد و دستورالمعل این موارد بزودی در استان اعلام خواهد شد.

وی پایه اصلی اجرای طرح هوشمند محدودیت‌ها را مردم دانست و گفت: امیدواریم مردم با اجرای این طرح همکاری خوبی داشته باشند زیرا با رعایت کامل این طرح بدون شک شاهد کاهش فوتی‌ها و مبتلا‌ها در استان خواهیم بود و محدودیت‌ها تمدید نخواهند شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14230
  • 114 بازدید