• امروز : چهارشنبه - ۶ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Wednesday - 26 January - 2022

مرز سومار بزودی باز می‌شود

  • کد خبر : 8458
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
مرز سومار بزودی باز می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان کرمانشاه گفت: مرز سومار به دستور دولت عراق بسته شده اما با رایزنی‌هایی که مقامات کشورمان و استان کرمانشاه با مسئولان عراقی داشته‌اند، به زودی شاهد بازگشایی این مرز خواهیم بود./ایرنا کیوان کاشفی افزود: علت بسته شدن مرز سومار مشکلات و تخلفات پرسنل عراقی در […]

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان کرمانشاه گفت: مرز سومار به دستور دولت عراق بسته شده اما با رایزنی‌هایی که مقامات کشورمان و استان کرمانشاه با مسئولان عراقی داشته‌اند، به زودی شاهد بازگشایی این مرز خواهیم بود./ایرنا

کیوان کاشفی افزود: علت بسته شدن مرز سومار مشکلات و تخلفات پرسنل عراقی در این مرز بوده که دولت عراق را مجبور به تعطیلی آن و جابجایی مسئولان کرده است.

او اظهار داشت: بسته شدن این مرز خبر خوبی برای استان کرمانشاه نیست زیرا بخش خصوصی و دولتی ما سرمایه‌گذاری بزرگی را در این مرز انجام داده و سومار پنجره ورود تجاری استان به بخش میانی و جنوب عراق است.

به دلیل تخلفات متعدد مدیریت مرز سومار در طرف عراقی، این مرز به صورت رسمی از روز ۲۸ مرداد به دستور عادل عبدالمهدی، نخست‎وزیر عراق بسته شد.

بالافاصله پس از تعطیلی سومار، مثنی تمیمی استاندار دیالی عراق و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در مرز سومار دیدار کردند و با تاکید بر تکمیل و تجهیز زیرساخت های این مرز، به ضرورت بازگشایی سریع آن اشاره کردند.

استاندار کرمانشاه در این دیدار گفت: بسته شدن سومار خسارت های اقتصادی متعددی برای ۲ استان کرمانشاه و دیالی خواهد داشت و باید رویکرد هر ۲ استان به سمت افزایش مبادلات اقتصادی باشد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8458
  • 367 بازدید

برچسب ها