• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

مرمت کتیبه ثلاث باباجانی به زودی آغاز می‌شود

  • کد خبر : 9536
  • ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
مرمت کتیبه ثلاث باباجانی به زودی آغاز می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز، دیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: مرحله سوم مرمت کتیبه ثلاث باباجانی به زودی آغاز می‌شود. امید قادری اظهار داشت: مرحله سوم مرمت کتیبه ثلاث باباجانی به زودی آغاز می‌شود و تیکه‌هایی از این کتیبه که توسط سوداگران آسیب دیده شده است مرمت شده است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع […]

به گزارش پاتاق نیوز، دیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: مرحله سوم مرمت کتیبه ثلاث باباجانی به زودی آغاز می‌شود.

امید قادری اظهار داشت: مرحله سوم مرمت کتیبه ثلاث باباجانی به زودی آغاز می‌شود و تیکه‌هایی از این کتیبه که توسط سوداگران آسیب دیده شده است مرمت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: این کتیبه به ثبت ملی رسیده است و اعتباری برای آن در نظر گرفته شده است.

این مسئول گفت: مرحله دوم مرمت کتیبه بیشتر مربوط به خسارتی بود که زلزله ۹۶ بر آن وارد شده است.

قادری ادامه داد: نقش برجسته تازه ثلاث باباجانی یکی از مهم‌ترین یافته‌های باستان‌شناختی است که می‌تواند در خصوص شناخت اقوام ساکن در زاگرس در هزاره سوم پیش از میلاد بسیار حائز اهمیت باشد.

وی بیان داشت: پروژه‌های مرمتی سال ۹۸ مشخص شده است که شامل پروژه‌های مرمتی در بیستون، طاق بستان، بازار کرمانشاه، مساجد شهر کرمانشاه، مسیرهای گردشگری وبازارچه های صنایع دستی است که عملیات اجرایی این پروژه‌ها آغاز شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تصریح کرد: بدون شک همه می‌دانیم که میراث‌فرهنگی متعلق به عموم مردم است و همه افراد و گروه‌های جامعه در قبال حفاظت و صیانت از آثار تاریخی، فرهنگی در این پهنه گسترده مسئول هستند و باید برای فرهنگ سازی و آشناسازی جوامع محلی برای پی بردن به اهمیت و نقش میراث‌فرهنگی در زندگی اجتماعی، سیاسی و اقتصادی آن‌ها، آگاهی‌های لازم را به آن‌ها بدهیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9536
  • 183 بازدید

برچسب ها