• امروز : سه شنبه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 6 - ذو القعدة - 1442
  • برابر با : Tuesday - 15 June - 2021

مسئولان کرمانشاه آماده حضور زائران اربعین باشند

  • کد خبر : 7786
  • ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
مسئولان کرمانشاه آماده حضور زائران اربعین باشند

به گزارش پاتاق نیوز، سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم صفوی روز چهارشنبه در جلسه ستاد سامان دهی و مدیریت تردد زایران از مرز خسروی در پایانه بین المللی این مرز با بیان اینکه ۲۰ میلیون زایر از کشورمان عازم عتبات عالیات می شوند، افزود: این اربعین در افکار عمومی جهان تاثیرگذار و در دنیا بی نظیر است. […]

به گزارش پاتاق نیوز، سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم صفوی روز چهارشنبه در جلسه ستاد سامان دهی و مدیریت تردد زایران از مرز خسروی در پایانه بین المللی این مرز با بیان اینکه ۲۰ میلیون زایر از کشورمان عازم عتبات عالیات می شوند، افزود: این اربعین در افکار عمومی جهان تاثیرگذار و در دنیا بی نظیر است.

وی اظهار داشت: هرکس در ستاد اربعین عاشقانه کار کند گوشه چشمی از امام حسین (ع) برای او کافی است.

سرلشکر صفوی در ادامه گفت: دولت عراق و نخست وزیر و وزیر کشور قول های مساعدی مبنی بر تامین امنیت مسیر کربلا از مرز خسروی را داده اند و یک عزم و اراده ملی از سوی ما نیز برای برگزاری اربعین وجود دارد.
او اظهار داشت: به فضل خدا شاهد برگزاری اربعین و بازگشایی این مرز طی امسال خواهیم بود و باید قبل از اربعین مسیر بازگشایی شود و از این رو باید همه مسئولان آماده باشند.

وی اضافه کرد: به همت دولت عراق و کشورمان و امنیت آن طرف مرز برقرار می شود و بار دیگر شاهد بازگشایی مرز خواهیم بود.
مشاور فرمانده کل قوا در ادامه تاکید کرد باید مسئولان استان آماده تردد برای یک تا سه میلیون زائر را داشته باشند و همه استان ها در مسیر و استان های غربی از این مسیر عبور می کنند و حداقل هفت استان از این مسیر عازم عراق می شوند.
سرلشکر صفوی افزود: وجود این وحدت و همدلی در استان کرمانشاه جای تبریک دارد و با توجه به اینکه کوتاهترین مسیر به کربلای معلی است به طور یقین استقبال می شود.

وی در ادامه از مردم کرمانشاه به عنوان مردمانی مومن و متدین نام برد و اظهار امیدواری کرد با این آمادگی که مردم دارند مرز خسروی بازگشایی شود.

سرلشکر صفوی افزود: من در حد خودم کمک می کنم و امید است با این وحدت و همدلی نهادهای دولتی و مردمی نیز برای بازگشایی این مرز کمک کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7786
  • 204 بازدید

برچسب ها