• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب:

مسوولان برای رفع محرومیت منتظر تصمیم گیری استان و کشور نباشند

  • کد خبر : 16794
  • ۰۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۰:۳۹
مسوولان برای رفع محرومیت منتظر تصمیم گیری استان و کشور نباشند
سرپل ذهاب - نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: مسوولان برای رفع محرومیت و مشکلات در شهرستان سرپل ذهاب منتظر تصمیم گیری استان و کشور نباشند زیرا برخی تصمیم ها در حوزه شهرستان می تواند در سطح ملی تاثیر گذار باشد.

به گزارش پاتاق نیوز، شهریار حیدری عصر یکشنبه در اولین جلسه شورای اداری سرپل ذهاب، منطقه غرب استان کرمانشاه را محروم دانست و افزود: براساس اعلام مرکز ملی آمار ایران، شهرستان سرپل ذهاب رتبه اول بیکاری استان و گیلان‌غرب نیز در رتبه سوم است.

وی اظهار داشت: سامانه گرمسیری یک طرح بزرگ ملی در شهرستان است که با راه اندازی کامل آن انقلاب بزرگی در تولیدات کشاورزی و رشد اقتصادی منطقه ایجاد می شود و می تواند گام مهمی در اشتغالزایی شهرستان باشد.

وی با بیان اینکه تلاش برای راه اندازی کامل طرح و تحت پوشش قرار گرفتن اراضی جامانده ادامه دارد، اظهار داشت: جلسات متعددی با وزرای نیرو و جهاد کشاورزی انجام شده و تیم های کارشناسی نیز سفرهایی به این منطقه داشته اند که قرار شد چهار هزار و ۴۵۰هکتار از اراضی جامانده از محل صرفه جویی و ذخیره در طرح تحت پوشش قرار گیرد ولی ما کماکان برای تحت پوشش قرار گرفتن تمام هفت هزار و ۵۰۰هکتار اراضی جامانده تلاش می کنیم.

او ادامه داد: بازارچه تیله کوه نیز نقش مهمی در رشد اقتصادی منطقه دارد که پیگیری های بسیاری هم در استان و هم با طرف عراقی انجام شده است .

نماینده مردم قصرشیرین،سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی، همچنین با اشاره به پروژه سد هواسان تصریح کرد: برای این طرح از قبل اعتباری اختصاص یافت که برای سال جدید نیز با پیگیری های صورت گرفته و با وجود مخالفت‌های بسیار اعتباری دیگر برای آن در نظر گرفته شد که با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن شروع شود.

حیدری گفت: در این طرح بیش از هفت هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی منطقه را تحت پوشش قرار می دهد و باشروع عملیات اجرایی آن بیش از ۵۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت .

نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به طرح پتروشیمی و پالایشگاه غرب استان کرمانشاه اضافه کرد : پالایشگاه در منطقه ای که نزدیک به مخازن گاز باشد احداث می شود و پتروشیمی غرب استان با موافقت دولت نهایی شده و بخش خصوصی با نظارت و حمایت دولت آن را با تایید کارشناسان در منطقه مناسب عملیاتی خواهد کرد که برای استفاده هر سه شهرستان خواهد بود .

حیدری خاطرنشان کرد: رونق و پیشرفت شهرستان در سایه همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی محقق خواهد شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16794
  • 87 بازدید