• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022

مشارکت ۴۳ درصدی کرمانشاهی‌ها در انتخابات

  • کد خبر : 9650
  • ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
مشارکت ۴۳ درصدی کرمانشاهی‌ها در انتخابات

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اعلام مشارکت ۴۳ درصدی مردم استان در انتخابات گفت: فضای رقم خورده پس از انتخابات نشان دهنده ثمر بخشی تلاش مجموعه اجرایی در تامین سلامت و امنیت انتخابات بوده است.محمد ابراهیم الهی تبار در نشست با خبرنگاران استان با اشاره به رقابت ۱۳۳ نامزد و تدارک […]

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اعلام مشارکت ۴۳ درصدی مردم استان در انتخابات گفت: فضای رقم خورده پس از انتخابات نشان دهنده ثمر بخشی تلاش مجموعه اجرایی در تامین سلامت و امنیت انتخابات بوده است.
محمد ابراهیم الهی تبار در نشست با خبرنگاران استان با اشاره به رقابت ۱۳۳ نامزد و تدارک ۱۵۸۵ شعبه اخذ رای در حوزه‌های انتخابیه استان اظهار داشت: اگر پس از برگزاری انتخابات، آرامش خاطری از بابت اجرای انتخابات داریم حاصل کار اجرایی برای برگزاری انتخابات سالم و امن بوده است.
وی با اشاربه تجهیز تمام شعب به دستگاه احراز هویت و نقش ممتاز آن در سلامت انتخابات خاطر نشان کرد: وجود تعرفه‌های انتخاباتی از مسایلی بود که در سلامت انتخابات اثرگذار بود چرا که دراین دوره جعل تعرفه‌های رای امکان نداشت.
الهی تبار میزان مشارکت مردم استان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را ۴۲.۷۶ درصد اعلام کرد و افزود:۶۶۱هزار و ۲۹۴نفر از جمع ۱ میلیون و ۵۴۶ هزارو ۴۱۵ نفر واجدین شرایط اخذ رای، در این انتخابات شرکت کردند که نزدیک به میانگین کشوری بوده است.
رییس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه ۵۲ درصد رای دهندگان از آقایان و ۴۸ درصد از بانوان بوده اند ابراز امیدواری کرد که در آینده شمارش آرا به شکل الکترونیکی انجام شود تا دغدغه‌ها را بر طرف کند.
وی گزارشی از نتایج انتخابات در ۶ حوزه انتخابیه استان را اعلام کرد و گفت:در حوزه کرمانشاه شمار واجدان شرایط ۸۶۷۳۱۲نفر، جمع آرای ماخوذه ۲۶۰ هزار و ۴۲ رای، جمع آرا صحیح ماخوذه، ۲۳۲هزار و ۴۷۱ رای با ۳۰ درصد مشارکت بوده است.
به گفته الهی تبار، در حوزه انتخابیه کرمانشاه آقای عبدالرضا مصری با ۹۵ هزار و ۶۱ رای و آقای محمد رشیدی با ۵۷۱۷۰ رای توانستند به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کنند و آقایان سلمان محمدی بابازیدی با کسب ۴۰ هزار و ۱۵۷ رای و ابراهیم عزیزی با کسب ۳۹۴۹۷ رای به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.
وی در گزارش نتیجه حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو نیز گفت: واجدین شرایط رای این حوزه ۱۴۰۸۹۲ نفر، جمع آرا ماخوذه ۸۶۴۵۱ رای، آرای صحیح ۸۳۹۵۴ رای بوده و میزان مشارکت در این حوزه ۶۱/۳۵ درصد بوده است.
رئیس ستاد انتخابات استان افزود: در این حوزه آقای مجتبی بخشی پور با کسب ۱۴۳۴۹ رأی و آقای نادر نادری با کسب ۱۳۱۲۷ رأی حائز اکثریت شدند و به مرحله دوم راه یافتند.
به گفته الهی تبار در حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، واجدین شرایط رأی ۱۶۶۰۶۴ نفر؛ آرای مأخوذه: ۷۲۵۲۰ رای. درصد مشارکت: ۴۳.۶۷ درصد و آرای صحیح:۶۷۷۱۲ بوده است که آقای آرش زره تن لهونی با کسب ۳۰۶۱۶ رأی حائز اکثریت شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در گزارش حوزه انتخابیه قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب هم گفت: واجدین شرایط رأی این حوزه ۱۳۱۶۵۰ نفر؛ آرای مأخوذه: ۸۵۵۶۵ رای، درصد مشارکت: ۶۵ درصد و آرای صحیح:۸۲۹۸۷ بوده که در نهایت آقای شهریار حیدری با کسب ۲۷۸۰۱ رأی حائز اکثریت آراء شد.
الهی تبار در بیان گزارش نهایی حوزه انتخابیه سنقر هم گفت:در این حوزه، واجدین شرایط رأی: ۶۵۰۴۰ نفر؛ آرای مأخوذه: ۴۵۱۲۰ نفر، درصد مشارکت: ۶۹.۳۷ درصد وآرای صحیح:۴۳۷۷۷ بوده که آقای سید جواد حسینی کیا با کسب ۱۰۹۳۵ رأی حائز اکثریت آراء شد.
رئیس ستاد انتخابات استان در بیان گزارش آخرین حوزه انتخابیه استان نیز گفت: در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین: واجدین شرایط رأی: ۱۷۵۴۵۷ نفر؛ آرای مأخوذه: ۱۱۱۵۹۶، درصد مشارکت: ۶۳.۶ درصد. آرای صحیح:۱۰۸۵۲، آقای علی رضایی با کسب ۳۶۰۶۶ رأی حائز اکثریت شد.
وی بیان داشت که شهرستان گیلانغرب بیشترین مشارکت و شهرستان کرمانشاه کمترین مشارکت را در انتخابات استان داشته اند.
الهی تبار در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۶۸ قانون انتخابات کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت دارند میتوانند تا دو روز بعد از اعلام رسمی نتیجه اخذ رأی توسط فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه، شکایت خودرا به فرمانداری‌های مراکز حوزه انتخابیه ارائه دهند. هیأت‌های اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه هم ظرف ۷ روز از تاریخ دریافت شکایت رسیدگی نمایند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد تخلفات انتخاباتی نیز گفت: در موضوع خرید و فروش رای تعدادی از افراد دستگیر شده و تحویل محاکم قضایی شدند.
وی همچنین زمان برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی را ۲۹ فروردین سال آینده اعلام کرد و گفت: از ۲۱ فروردین ماه موعد یک هفته‌ای تبلیغات نامزد‌ها آغاز خواهد شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9650
  • 304 بازدید

برچسب ها