• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه:

مشارکت ۷۲۰۰ بسیجی کرمانشاه در طرح «شهید سلیمانی»/ ۲۰۰ هزار بسته معیشتی توزیع شده است

  • کد خبر : 15602
  • ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
مشارکت ۷۲۰۰ بسیجی کرمانشاه در طرح «شهید سلیمانی»/ ۲۰۰ هزار بسته معیشتی توزیع شده است
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: یک‌هزار و ۴۴۰ بسیجی در تیم‌‌های حمایتی، ۲۳۰ نفر در تیم‌های مراقبتی و ۳۴۸ نفر نیز در تیم‌های نظارتی طرح شهید سلیمانی فعالیت دارند.

به گزارش پاتاق نیوز، فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به موفقیت طرح شهید سلیمانی در کنترل بیماری، گفت: براساس آمارهای دانشگاه علوم پزشکی تعداد بستری‌ها از ۹۶۰ مورد در روز در حال حاضر به زیر ۱۵۰ نفر رسیده که این نشان از کاهش ۸۱ درصدی بستری‌ها می‌دهد.

سردار بهمن ریحانی به همکاری و مشارکت بیش از ۷ هزار و ۲۰۰ بسیجی در این طرح اشاره و بیان کرد: یک‌هزار و ۴۴۰ بسیجی در تیم‌‌های حمایتی، ۲۳۰ نفر در تیم‌های مراقبتی و ۳۴۸ نفر بسیجی نیز در تیم‌های نظارتی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه از ابتدای اپیدمی در طرح کمک مومنانه تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار بسته حمایتی بین خانوارها توزیع شده است، اضافه کرد: بیش از ۲۷ هزار بسته حمایتی به ارزش بیش از ۸۱ میلیارد ریال تاکنون در قالب طرح شهید سلیمانی بین خانوارهای آسیب‌پذیر توزیع شده است.

ریحانی اضافه کرد: در این مدت اجرای طرح بسیجیان به درب منزل ۹۱ هزار و ۴۲۰ هم‌استانی مراجعه کرده‌اند.

به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، میانگین بستری روزانه در آبان‌ماه ۲۲۷ نفر بوده که در آذرماه به ۱۰۵ نفر و در دی‌ماه به ۴۵ نفر رسیده و همچنین میانگین روزانه مرگ و میر بر اثر کرونا در استان در آبان‌ماه ۱۳ نفر، در ۲۵ آذرماه ۸.۳ نفر و در دی‌ماه به ۱.۱ نفر در روز رسیده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15602
  • 396 بازدید