• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

مشاور استاندار کرمانشاه در امور بازنشستگی انتخاب می‌شود

  • کد خبر : 11936
  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
مشاور استاندار کرمانشاه در امور بازنشستگی انتخاب می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه از انتخاب مشاور خود در امور بازنشستگی خبر داد و گفت: با اجرای این برنامه، بازنشستگان بهتر می‌توانند نظرات و پیشنهادت خود را به مسئولان استان برسانند. هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نشست مدیران کانون‌های بازنشستگی استان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته طی سه سال گذشته برای کاهش نرخ بیکاری […]

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه از انتخاب مشاور خود در امور بازنشستگی خبر داد و گفت: با اجرای این برنامه، بازنشستگان بهتر می‌توانند نظرات و پیشنهادت خود را به مسئولان استان برسانند.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نشست مدیران کانون‌های بازنشستگی استان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته طی سه سال گذشته برای کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه اظهار داشت: علیرغم اینکه ما در این سال‌ها با سه بحران اساسی یعنی زلزله، سیل و کرونا مواجه بودیم، اما هرگز از موضوع ایجاد اشتغال برای جوانان غافل نشدیم زیرا این مهم را جزء اولویت‌های کاری خود در استان می‌دانیم.


وی افزود: ما در سال ۹۶ با نرخ بیکاری بیش از ۲۲ درصدی در استان مواجه بودیم، اما خوشبختانه این نرخ امروز به ۴/ ۱۵ درصد رسیده و هر چند که اقدمات خوبی برای کاهش این نرخ صورت گرفته، اما همچنان با جدیت و پیگیری ویژه به دنبال کاهش بیشتر نرخ بیکاری در استان هستیم.


بازوند تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری باید سالی ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان شکل بگیرد و در این مسیر به همکاری بیشتر بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و استفاده از مزیت‌های استان نیاز داریم.


استاندار کرمانشاه با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای کاهش نرخ فلاکت در استان گفت: استان کرمانشاه طی سال‌های گذشته در خصوص نرخ فلاکت رتبه ۳۱ کشوری را دارا بود، اما این نرخ امروز با ۹ رتبه کاهش به نرخ ۲۱ کشوری رسیده است.


وی از اجرای طرح گرمسیری به عنوان طرحی ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: بدون شک اگر تاریخ از اقدامات جمهوری اسلامی بخواهد یاد کند، حتماً طرح گرمسیری استان یکی از این اقدامات خواهد بود زیرا با اجرای این طرح، تحولی عظیم در استان رخ خواهد داد و همه باید قدران توجه ویژه جمهوری اسلامی به استان کرمانشاه باشیم.


بازوند همچنین به موضوع انتخاب مشاور استاندار در امور بازنشستگی اشاره کرد و اظهار داشت: موضوع انتخاب مشاور استاندار در امور بازنشستگی بحث مهمی است زیرا با اجرای این موضوع، بازنشستگان بهتر می‌توانند نظرات و پیشنهادت خود را به مسئولین استان برسانند لذا از کانون‌های بازنشستگی می‌خواهم که تا روز چهارشنبه هفته جاری سه نفر را به استانداری معرفی کنند که پس از جمعبندی‌های لازم یک نفر را به عنوان مشاور خود در امور بازنشستگی منصوب خواهیم کرد.


وی تاکید کرد: همه مدیران استان باید مشاور در امور بازنشستگی داشته باشند تا با مشکلات و مسائل این عزیزان بهتر آشنا شوند.


مقام عالی استان همچنین با اشاره به اقدامات و پیگیری‌های لازم برای خرید خانه مهر و دهکده سلامت ویژه بازنشستگان از مدیریت سازمان بازنشستگی استان خواست که مکاتبات انجام شده در این زمینه را هر چه سریعتر جهت تصمیم گیری به استانداری ارائه نماید.

  • بازوند همچنین از حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان در روز پنچ شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: در جلسه شورای اداری که با حضور ایشان در استان داریم از بازنشستگان می‌خواهیم که یک نفر را به عنوان نماینده خود جهت ارائه پیشنهادات و مسائل خود در این جلسه انتخاب نمایند.

وی خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه ۴۷ درصد از مردم مدیریت سهام عدالت را به دولت واگذار کرده اند که در استان میزان سرمایه این ۴۷ درصد رقمی بالغ بر ۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان می‌شود لذا با توجه به بحث تشکیل هئیت مدیره در استان‌ها باید تلاش شود که هئیت مدیره‌ای قوی و توانمند برای این موضوع در استان انتخاب شود.


استاندار کرمانشاه همچنین از معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خواست که با برگزاری نشستی با حضور مدیران کانون‌های بازنشستگی و مدیرکل اقتصاد و دارایی استان، بحث سهام عدالت برای بازنشستگان تبیین و تشریح شود تا این افراد بیش از گذشته با نوع و چگونگی اجرای سهام عدالت خود آشنا شوند.


وی یادآور شد: چندین بار مکاتبات لازم را با مسئولان کشوری جهت اختصاص منطقه جنگی برای حقوق بازنسشتگان استان انجام داده ایم و از این به بعد نیز هر کجا که نیاز باشد با جدیت از این موضوع دفاع خواهیم کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11936
  • 108 بازدید

برچسب ها