• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

مشترکان از مصرف غیرضروری آب خودداری کنند

  • کد خبر : 8030
  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
مشترکان از مصرف غیرضروری آب خودداری کنند

به گزارش پاتاق نیوز، علیرضا تخت شاهی اظهار داشت: اگرچه شاهد بارش های خوبی در سطح کشور و به ویژه استان کرمانشاه بودیم، اما باتوجه به خشکسالی های بلندمدت سال های گذشته و مصارف بی رویه آب، این بارندگی ها آنچنان در مخازن طبیعی زمین ذخیره نشده است. او علت قطع یا افت فشار آب در […]

به گزارش پاتاق نیوز، علیرضا تخت شاهی اظهار داشت: اگرچه شاهد بارش های خوبی در سطح کشور و به ویژه استان کرمانشاه بودیم، اما باتوجه به خشکسالی های بلندمدت سال های گذشته و مصارف بی رویه آب، این بارندگی ها آنچنان در مخازن طبیعی زمین ذخیره نشده است.

او علت قطع یا افت فشار آب در فصل تابستان را افزایش دمای هوا و به دنبال آن، رشد فزاینده میزان مصرف آب و عدم رعایت الگوی مصرف دانست و تأکید کرد: هیچگونه سهمیه بندی برای قطع آب در تابستان نداریم و چنانچه در ساعاتی از روز قطعی آب اتفاق بیفتد، به علت شکستگی یا وقوع حوادث آب و یا قطع برق است که موجب اختلال در سامانه‌های آب‌رسانی و عدم پمپاژ آب به داخل شبکه توزیع می شود به گونه‌ای که به موازات قطع برق در شهرها و خاموشی ایستگاه‌های پمپاژ، شاهد اختلال در روند آب‌رسانی به مشترکان هستیم.

وی در مورد علت افت فشار یا قطعی آب در ساعاتی از شب نیز گفت: به منظور جلوگیری از شکستگی و ذخیره آب در مخازن شهر، شب ها ناگزیر به قطع یا کاهش فشار آب هستیم تا مخازن برای مصارف روز بعد پر شوند.

تخت شاهی با بیان اینکه در بعضی از محله هایی که انبوه سازی بیشتری صورت گرفته ولی انبوه سازان پمپ مخزن تعبیه نکرده اند و مشترکان هم رعایت نکرده و پمپ های مستقیم و بدون مخزن ذخیره، وصل کرده اند، قطعی یا افت فشار آب داریم.

مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمانشاه با اشاره به اینکه حجم مخازن آب شهر کرمانشاه ۱۲۰ هزار مترمکعب می باشد، افزود: اکنون با مشکل کمبود ۹۰ هزار مترمکعب، مخزن و خطوط انتقال بین مخازن مواجه هستیم که در طرح آبرسانی بلندمدت شهرکرمانشاه، توسط شرکت آب منطقه ای در دست اجرا است.

وی در ادامه از شهروندان خواست از مصرف بی رویه آب و شستشوی فرش، زمین و ماشین و آبیاری باغچه و هرگونه مصارف غیرشرب و غیرضروری به صورت جدی پرهیز کنند.

تخت شاهی تصریح کرد: این شرکت در تلاش است با همراهی مردم، روند مصرف آب را به گونه‌ای مدیریت کند تا تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی با کم‌ترین اشکال و به صورت مداوم و پایدار انجام شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8030
  • 258 بازدید

برچسب ها