• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

مشکلات اقتصادی استان با حضور نمایندگان مجلس بررسی شد/ اصناف: کشور آرایش جنگ اقتصادی ندارد

  • کد خبر : 12592
  • ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۳۲
مشکلات اقتصادی استان با حضور نمایندگان مجلس بررسی شد/ اصناف: کشور آرایش جنگ اقتصادی ندارد

به گزارش پاتاق نیوز، نشست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با حضور مجمع نمایندگان و فعالین حوزه‌های مختلف برگزار شد و مشکلات چند بخش مهم تولیدی و صنعتی استان بررسی شد. عمده نظر تولیدکنندگان حول یک چیز بود «کشور آرایش جنگ اقتصادی ندارد» بعد از ظهر امروز نشست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با نمایندگان استان در محل […]

به گزارش پاتاق نیوز، نشست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با حضور مجمع نمایندگان و فعالین حوزه‌های مختلف برگزار شد و مشکلات چند بخش مهم تولیدی و صنعتی استان بررسی شد. عمده نظر تولیدکنندگان حول یک چیز بود «کشور آرایش جنگ اقتصادی ندارد»

بعد از ظهر امروز نشست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با نمایندگان استان در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی کرمانشاه، برگزار شد.

در این جلسه مدیرعامل شرکت جهان فولاد غرب، اظهار داشت: چه دلیلی دارد که هیچ سرمایه گذاری از خارج استان وارد این کرمانشاه نمی‌شود؟ پاسخ این سئوال روشن است، چون که ما در استان هیچ امتیاز خاصی برای سرمایه گذاری ایجاد نکرده‌ایم..

«جهانبخش شکری» ادامه داد: همه ما می‌دانیم که در مقاطع زمانی که استان‌های دیگر رشد کرده‌اند ما رشد نکرده‌ایم و هم اکنون برای رشد صنعتی نیازمند حمایت هستیم و باید معافیت‌های لازم را جذب کرده و حتی می‌توانیم با استان‌های همجوار و مرزی نیز هماهنگ کرده و این معافیت‌ها را ایجاد کنیم.

در این جلسه «خلیل تنها» با اشاره به خروج سرمایه گذران از استان، گفت: حقیقت امر این است که ما نه تنها نمی‌توانیم سرمایه گذار خارج از استان را جذب کنیم، بلکه سرمایه‌گذارهای کرمانشاهی هم به سایر استان‌ها کوچ می‌کنند چرا که با همین قوانین کشور، دغدغه و مشکلات کمتری دارند؛ سوال اینجاست این مساله از کجا نشات گرفته است؟

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی نیز در این جلسه، گفت: در حالی که کود فسفات ۷۰۰ درصد رشد داشته است، سموم کشاورزی با ارز یارانه‌ای وارد شده و الان سه برابر شده اما قیمت گندم هماهنگ با این افزایش قیمت‌ها نیست. 

«ناصر مرادی» ادامه داد: برای واردات برخی محصولات هزینه بسیار زیادی می‌شود ما خواهش داریم همین هزینه‌ها برای کشاورزان صرف گردد  تا از خروج ارز نیز جلوگیری شود و سئوال دیگر من این ست که چرا کود اوره‌ای که در استان تولید می‌شود به سختی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد اما همین کود برای صادرات بسیار اسان و راحت در دسترس قرار می‌گیرد.

در این جلسه عضو خانه معدن استان با گله از سستی برخی مدیران، گفت: برخی از مدیران و ادرات در فعالیت خود سست بوده و فعالیت‌های خود را  تنها با این بهانه که سال آخر دولت است دنبال نمی‌کنند و می‌گویند هیچ تغییری در این مدت انجام نخواهد شد!

«مصطفی عباسی» ادامه داد: از مجلس انقلابی انتظار داریم که از مدیران ادارات بخواهند تا روز آخر فعالیت کنند و حتی یک روز را نیز نباید از دست بدهیم.

وی ادامه داد: تامین برخی ابزار و مایحتاج معدن کاران همچون روغن و لاستیک در شرایط فعلی بسیار سخت است و نیازمند حمایت هستیم.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور در این جلسه یادآور شد: به نظر می‌رسد انگیزه‌ای در برخی از دارات و سازمان‌ها وجود دارد که مردم را از حاکمیت کشور جدا کنند و دلیل این مساله چیست؟

«مجتبی صفایی» یادآور شد: رژیم اشغالگر قدس به دنبال توافق با کشورهای حاشیه‌ای خلیج فارس و ایجاد پایگاه نظامی در این کشورها است، ما از این تحرکات نمی ترسیم اما از شعب ایجاد شده در برخی ادارات و سازمان‌ها واقعا نگران هستیم.

وی افزود: کشور در شرایط جنگی قرار دارد، اما واقعا آرایش  جنگی در اقتصاد داریم؟ 

صفایی یادآور شد: در کشور و در بین تولیدکنندگان یک سری دغدغه و گله‌های وجود دارد، از نمایندگان این مجلس انتظار داریم این گله‌ها تبدیل به مشکلات حاد کشور نشود.

در این جلسه «شهریار باوند پور» به عنوان نماینده‌ای از بخش کشاورزان، گفت: علیرغم بالا رفتن قیمت همه هزینه‌ها در کشور، قیمت دام زنده در کشور نه تنها بالا نرفته است بلکه پایین تر هم آمده است.

باوندپور ادامه داد: چه دلیلی دارد دام سبک که تامین کننده آن اتفاقاً قشر کم توقع عشایر است، مورد این بی مهری قرار بگیرند؟ مشکل این بخش با راهکار صادرات خیلی خوب حل می‌شود!

در ادامه این جلسه مدیرعامل سیمان سامان، گفت: در بخش سیمان هزینه تولید بیش از ۱۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است، اما تنها ۱۹ درصد تنها افزایش قیمت داشته‌ایم.

گراوندی ادامه داد: اگر راهکاری برای حل این مشکل اندیشیده نشود صنعت سیمان کمتر از ۶ ماه دیگر به قهقرا رفته و واحدهای تولیدی یکی پس از دیگری تعطیل خواهند شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12592
  • 100 بازدید

برچسب ها