• امروز : سه شنبه - ۵ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 22 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 25 January - 2022

مشکل کمبود آب شهر کرمانشاه تا ۱۴۰۰ برطرف می‌شود

  • کد خبر : 7055
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
مشکل کمبود آب شهر کرمانشاه تا ۱۴۰۰ برطرف می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز،  رضا داوودی افزود: یکی از دلایلی که باعث کمبود آب در شهر کرمانشاه شده عدم وجود خطوط بین مخازن است به طوری که در برخی از نقاط میزان آب به مقدار مناسب و مازاد وجود دارد و در برخی از مناطق نیز کمبود وجود دارد که در صورت ایجاد خطوط انتقال در توزیع […]

به گزارش پاتاق نیوز،  رضا داوودی افزود: یکی از دلایلی که باعث کمبود آب در شهر کرمانشاه شده عدم وجود خطوط بین مخازن است به طوری که در برخی از نقاط میزان آب به مقدار مناسب و مازاد وجود دارد و در برخی از مناطق نیز کمبود وجود دارد که در صورت ایجاد خطوط انتقال در توزیع آب تعادل ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طرح آبرسانی شهر کرمانشاه طرح عظیمی است، اظهار داشت: انتقال آب از سدگاوشان به شهر کرمانشاه به میزان ۲.۶۶ مترمکعب اقدام قابل توجهی است و تصفیه‌خانه نیز با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است که در صورت تکمیل بخش عمده‌ای از مشکلات مرتفع می‌شود.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در زمینه خطوط بین مخازن قرارداد‌هایی منعقد شده و در برخی از نقاط، کار بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
داوودی با اشاره به مصرف آب در ادارات عنوان کرد: براساس بخشنامه وزارت نیرو و مصوبه هیئت دولت درباره مصرف آب در ادارات چارچوبی تعیین شده که مصرف در ادارات ۲۰ درصد کاهش یابد؛ در غیر این صورت مشمول جریمه‌های سنگین می‌شوند.
وی با بیان اینکه بیشترین عوامل بازدارنده تعرفه‌ها است که مصرف کننده خود را ملزم به استفاده صحیح از آب کند، گفت: برنامه‌ای با عنوان همیار آب برای دانش‌آموزان وجود دارد و تلاش می‌شود جهت آموزش برای عموم مردم نیز برنامه‌ریزی شود.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان شهر کرمانشاه را جزو شهر‌های دارای بالاترین انشعابات غیرمجاز آب در کشور دانست و گفت: موارد غیرمجاز شناسایی و در ابتدا به آن‌ها اخطار داده می‌شود و در صورت بی‌توجهی مراحل قانونی طی می‌شود؛ اما برخی از مشترکان بعد از مدتی به طور مجدد مبادرت به مصرف غیرمجاز می‌کنند.

به گزارش پاتاق نیوز،

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7055
  • 280 بازدید

برچسب ها