• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021

مصرف بنزین در کرمانشاه ۱۰۰ درصد افزایش یافت

  • کد خبر : 16940
  • ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸
مصرف بنزین در کرمانشاه ۱۰۰ درصد افزایش یافت
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: در ۱۴ روز نوروز ۱۴۰۰، حدود ۲۴ میلیون لیتر بنزین در استان مصرف شد در حالیکه این مقدار در نوروز ۱۳۹۹، حدود ۱۲ میلیون لیتر بود.

به گزارش پاتاق نیوز، فریدون یاسمی با اشاره به وجود ۱۵۶ جایگاه عرضه بنزین، نفت و گاز و CNG در استان افزود: در مصرف گاز  نیز ۴۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش مصرف داشته‌ایم.

وی همچنین شایعه ناخالص بودن بنزین به خصوص در جایگاه های عرضه سوخت حاشیه و خارج از شهر را رد کرد و یادآور شد: ماموران کنترل کیفیت به صورت مستمر با استفاده از خمیر آب یاب بر عرصه سوخت جایگاه ها نظارت دارند.

بنزین معمولی یا یورو!

یاسمی اما به موضوعی اشاره کرد که شاید جواب سوال بسیاری از افراد باشد و آن هم عرضه بنزین معمولی به جای بنزین یورو در جایگاه های سوخت بود.

وی اظهار داشت: به دلیل افزایش مصرف سوخت، در بیشتر جایگاه ها بنزین معمولی به جای بنزین یورو عرضه شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه تفاوت بنزین معمولی با یورو را در کیفیت احتراق آن اعلام کرد و گفت: بنزین معمولی کیفیت احتراق پایین تری به خصوص در ماشین های خارجی دارد و آلوده کننده تر است هرچند هیچ آسیبی به موتور خودروها نمی رساند.

وی اما وعده افزایش عرضه بنزین یورو در جایگاه های کرمانشاه طی روزهای آینده را داد و افزود: تصمیم اینکه در چه شهرهایی بنزین معمولی یا بنزین یورو عرضه شود به صورت متمرکز در تهران انجام می شود.

یاسمی همچنین اشاره ای نیز به وجود لجن در مخازن بنزین جایگاه های سوخت داشت و تاکید کرد: تمام جایگاه ها موظفند مخازن خود را هر پنج سال یکبار لجن زدایی کنند اما اگر جایگاهی تا ۱۰ سال لجن مخازنش را پاکسازی نکند امکان ترکیب آن با بنزین عرضه شده در جایگاه افزایش پیدا می کند.

توقیف ۸۵۰ کارت سوخت در سال ۹۹

وی در بخش دیگری بر نظارت دقیق بر جایگاه های عرضه سوخت از طریق دروبین مداربسته تاکید کرد و افزود: کارت های هوشنمد سوخت دیگر ابزار  کنترل ما هستند.

او گفت: از طریق رصد کارت های سوخت توانستیم در سال ۱۳۹۹ از طریق حکم قاضی تعزیرات تعداد ۸۵۰ فقره کارت را به دلیل ارتکاب تخلف توقیف کنیم.

یاسمی این کارت های را متعلق به خودروهای عمومی، وانت، تاکسی و پلاک قرمز اعلام کرد و افزود: اگر از یک کارت سوخت در فاصله کوتاهی ۲ بار استفاده شود معلوم است که تخلفی صورت می گیرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16940
  • 81 بازدید