• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022

«مصطفی» مجاهدی واقعی و عاشق شهادت بود

  • کد خبر : 11137
  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵
«مصطفی» مجاهدی واقعی و عاشق شهادت بود

به گزارش پاتاق نیوز ،  رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: مصطفی اخلاقی یک مجاهد واقعی و عاشق شهادت بود، کسی بود که زینت حیات دنیا چشمش را پر نکرد و دنیای آخرت را طلب کرد. حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در مراسم چهلمین روز آسمانی شدن شهید مصطفی اخلاقی که […]

به گزارش پاتاق نیوز ،  رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: مصطفی اخلاقی یک مجاهد واقعی و عاشق شهادت بود، کسی بود که زینت حیات دنیا چشمش را پر نکرد و دنیای آخرت را طلب کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در مراسم چهلمین روز آسمانی شدن شهید مصطفی اخلاقی که در گلزار شهدای شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مجاهدان الهی به کم قانع نیستند، قناعت به دنائت نمی‌کنند و در عین حال اسیر متاع اندک دنیا هم نمی‌شوند.

وی افزود: من تصورم از شهید مصطفی اخلاقی این است که او به کم قانع نبود؛ کسی بود که زینت حیات دنیا، چشمش را پر نکرد و دنیای آخرت را خواست.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به آیه شریفه “وَمَنْ أَرَادَ الْآخِرَهَ وَسَعَىٰ لَهَا سَعْیَهَا وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولَٰئِکَ کَانَ سَعْیُهُمْ مَشْکُورًا” گفت: وعده ی الهی است که هر کس طالب حیات آخرت باشد و برای آن به قدر لازم و طاقت کوشش کند البته به شرط ایمان (به خدا)، سعی و تلاش چنین کسانی قبول می‌شود؛ مصطفی اخلاقی برای سیدالشهدا قیام کرد و مصداق واقعی این آیه شریفه این بود.

قمی نیت و اخلاص را پشتوانه عمل خواند و گفت: اگه اخلاص و نیت، رضای الهی و فقط برای خدا باشد رنگ و عطر کار متفاوت می‌شود؛ مستند ساز بسیار داریم اما آثار شهید مرتضی آوینی رنگ خاصی دارد.

وی با اشاره به سخن و توصیه امام در خصوص اخلاص کار، گفت: حضرت امام بارها این جمله که «برای خدا قیام کنید» را به جوانان توصیه می‌کردند چرا که قیام برای خدا انسان‌هایی از جنس حاج قاسم سلیمانی و مصطفی اخلاقی تربیت می‌کند؛ در سرزمین حاصل خیز ایمان انسان‌های این چنینی رشد می‌کنند؛ کسی که شب و روز برای خدا قیام می‌کند با کسی که چشم به مال و دنیا دارد یکی نیست.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در ادامه با اشاره به خدمات شهید اخلاقی در کمک رسانی به مردم زلزله زده سرپل ذهاب گفت: خوشا به حال مصطفی، به راستی که عاشق شهادت بود و برای رسیدن به آروزیش شبانه روز تلاش می‌کرد، قیام برای خدا و کمک به مظلوم، انسان را بزرگ و نامش را جاودانه می‌کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11137
  • 174 بازدید

برچسب ها