• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022

معابر کرمانشاه لغزنده است، ایمن برانید!

  • کد خبر : 14337
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۵۵
معابر کرمانشاه لغزنده است، ایمن برانید!
کرمانشاه - معاون ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه هم‌اکنون شاهد بارش باران در استان و شهر کرمانشاه هستیم، لازم است رانندگان مواردی را در حین رانندگی رعایت کنند.

به گزارش پاتاق نیوز، کیومرث غلامی اظهار داشت: وضعیت جوی بارندگی که الان در استان و شهر کرمانشاه حاکم است، معابر را برای رانندگان کاملا لغزنده کرده است.

وی ادامه داد: در شرایطی که معابر لغزنده است رانندگی نسبت به زمانی که معابر خشک است، سخت‌‌تر است و می‌طلبد رانندگان برای رانندگی ایمن سه فاکتور و شاخص مهم را در اولویت و امر رسالت خطیر رانندگی خود رعایت کنند.

معاون ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه توجه به جلو را به‌عنوان اولین شاخصه عنوان کرد و افزود: در زمان بارندگی و لغزندگی معابر، رانندگان باید کاملا حواسشان به رانندگی باشد و از انجام اعمالی که باعث سلب توجه آن‌ها از همین رسالت خطیر رانندگی می‌شود، پرهیز کنند.

غلامی با تاکید بر رعایت سرعت مطمئنه، تصریح کرد: زمانی که سطح معابر خشک است بحث سرعت مجاز معنا و مفهوم پیدا می‌کند، ولی وقتی سطح معابر لغزنده شد دیگر سرعت مجاز معنا و مفهومی ندارد.

وی افزود: سرعت مطمئنه یعنی سرعتی که در آن اطمینان خاطر برای راننده داشته باشد، نمی‌توان عدد و سقفی برای سرعت متناسب با شرایط جوی، وضعیت راه‌ها و وضعیت جسمی و روحی راننده اعلام کرد.

غلامی رعایت فاصله طولی را به عنوان شاخصه سوم رانندگی ایمن عنوان کرد و افزود: فاصله باید به صورتی باشد که اگر خودرو جلویی به صورت ناگهانی توقف کرد به راحتی بتوانند وسیله نقلیه خود را کنترل کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14337
  • 637 بازدید