• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد قصرشیرین شد

  • کد خبر : 10952
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد قصرشیرین شد

به گزارش پاتاق نیوز «حمید زادبوم» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران روز پنجشنبه به منظور بازدید از مرزهای رسمی خسروی و پرویزخان وارد قصرشیرین شد.  نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب گفت: معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران در راس هیاتی به منظور بازدید از […]

به گزارش پاتاق نیوز «حمید زادبوم» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران روز پنجشنبه به منظور بازدید از مرزهای رسمی خسروی و پرویزخان وارد قصرشیرین شد.

 نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب گفت: معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران در راس هیاتی به منظور بازدید از مرزهای رسمی خسروی و پرویزخان و بررسی ظرفیت های تجاری  وضعیت صادرات و واردات به قصرشیرین سفر کرده است.

شهریار حیدری افزود: قرار است در سفر معاون وزیر صمت و در نشستی که با حضور مسوولان و تجار و بازرگانان در مرز رسمی پرویزخان برگزار می شود به تسهیل در خصوص صادرات و واردات و رفع مشکلات موجود و کارکردهای تجاری و ترانزیتی در مرزهای قصرشیرین کمک شود.

وی اظهارداشت: همچنین قرار است جلسه ای نیز در مرکز استان پس از انجام بازدید از قصرشیرین به منظور جمع بندی برگزار شود.

وی گفت: در شرایط کنونی توسعه مرزها و تسهیل در امر صادرات از موثرترین راه های توسعه اقتصادی منطقه است و ما تلاش خود را به کار گرفته ایم تا از ظرفیت واقعی مرزها و توسعه روابط با کشورهای همسایه استفاده کنیم.

در سفر معاون وزیر صمت، هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران کل استان کرمانشاه ، نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسوولان شهرستان قصرشیرین وی را همراهی می کنند.

شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق یکی از مهمترین شهرهای غرب کشور برای توسعه روابط اقتصادی با این کشور و اقلیم کردستان محسوب می شود که با داشتن ۲ مرز رسمی پرویزخان و خسروی هم اکنون به مرکزی برای فعالیت های مهم اقتصادی، صادرات و واردات کالا به این کشور همسایه تبدیل شده است.
هم اکنون روزانه به طور میانگین یک هزارو ۵۰۰ دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی از جمله مانند میوه و تره بار، خشکبار، لوزام و مصالح ساختمانی، لوزام خانگی و دیگر کالاهای مورد نیاز مردم عراق و اقلیم کردستان از مرز پرویزخان صادر می شود.
بیشترین حجم مبادلات اقتصادی به کشور عراق معادل ۵۴ درصد کالاهای صادراتی کشورمان (یک هزار و ۵۰۰ کامیون صادراتی و ترانزیتی) از مرز رسمی پرویزخان به عراق صادر می شود ضمن اینکه این مرز به عنوان فعال ترین بازارچه مرزی کشور شناخته شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10952
  • 137 بازدید

برچسب ها