• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 17 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

معرفی دستگاههای موفق و ناموفق در اجرای سند رونق تولید را به مردم

  • کد خبر : 7408
  • ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
معرفی دستگاههای موفق و ناموفق در اجرای سند رونق تولید را به مردم

به گزارش پاتاق نیوز، کیوان کاشفی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور آیت‌الله علما، استاندار و مدیران فرهنگی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: این سند از نظر بخش خصوصی برگرفته شده و مبانی علمی آن نیز تبیین شده است.رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به بررسی‌های لازم برای تدوین این سند، گفت: […]

به گزارش پاتاق نیوز، کیوان کاشفی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور آیت‌الله علما، استاندار و مدیران فرهنگی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: این سند از نظر بخش خصوصی برگرفته شده و مبانی علمی آن نیز تبیین شده است.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به بررسی‌های لازم برای تدوین این سند، گفت: پنج محور اساسی مدنظر قرار دادیم و در صورت اجرا موجب ایجاد رونق اقتصادی استان کرمانشاه می‌شود.
وی با تصریح بر اینکه تاثیر این اقدامات در سال‌های بعد مشخص می‌شود، گفت: بهبود فضای کسب و کار استان کرمانشاه اولویت نخست است که موجب ایجاد رونق می‌شود و وظایف همه دستگاهها مشخص شده است.
کاشفی تامین مالی برای بنگاهها با توجه به نوع هر بنگاه، آموزش و مهارت، بازاریابی و تولید و صادرات را نکات دیگر و محورهای اساسی این سند بیان کرد و افزود: ارائه آموزش تخصصی به نیروی کار موجب بهره وری بیشتر می‌شود و با جدیت مورد توجه است.
وی تولید بدون بازاریابی را کاری عبث توصیف کرد و متذکر شد: بازاریابی داخلی و خارجی موضوع مهمی است، چرا که مرزی بودن استان کرمانشاه فرصت خوبی برای صادرات ایجاد می‌کند و استفاده از بازارهای خارجی یک فرصت بسیار مناسب و رایگان است و این در حالی است که بازار داخلی نیاز به ایجاد توانمندی خرید دارد و به همین دلیل صادرات برای اقتصاد کشور مولفه ای اثرگذار است.
این مدیر ارشد اقتصادی پارلمان بخش خصوصی ایجاد هر شغل را موجب برداشتن بار مالی سالیانه ۱ میلیارد ریال به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم از بودجه عمومی دولت دانست و گفت: سند رونق تولید به استاندار کرمانشاه ارائه داده شده و سعی کردیم توازن و با قوانین تطبیق داشته باشد.
وی با تصریح بر اینکه این سند بار مالی برای دستگاه ها ندارد، گفت: دستورات اکید استاندار کرمانشاه به ادارات صادر شده و برش سازمانی آن انجام گرفته و به امضای مدیر ارشد اجرایی دولت در استان نیز رسیده است.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تصویب این سند با اکثریت آرای مدیران استانی، ادامه داد: کار اجرایی سند آغار شده و ماهیانه پیشرفت سند را گزارش می‌دهیم.
وی از معرفی ادارات موفق و ناموافق در اجرای سند رونق تولید در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: وظایف متعددی برای بخش خصوصی نیز در نظر گرفته شده و ضعف‌های تولید هم دیده شده است.
کاشفی ابراز امیدواری کرد که با اجرای سند رونق تولید، فضای کسب و کار و روند توسعه همه جانبه استان کرمانشاه بهبود یابد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7408
  • 208 بازدید

برچسب ها