• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022
فرماندار کنگاور:

معطل ماندن سد «آناهیتا» به خاطر پول/ ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است

  • کد خبر : 14741
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۸
معطل ماندن سد «آناهیتا» به خاطر پول/ ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است
کنگاور - فرماندار کنگاور میزان پیشرفت فیزیکی پروژه سد آناهیتا را ۷۴ درصد اعلام کرد و گفت: برای ۲۶ درصد باقی‌مانده حدود ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.

به گزارش پاتاق نیوز، فرزاد الماسی امروز در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به اهم پروژه‌های در دست اجرای شهرستان کنگاور، اظهار داشت: سد آناهیتا از مطالبات به حق مردم است که بهره‌برداری از آن تحولی در شهرستان ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد: این پروژه سال ۸۹ کلید خورده که در حال حاضر با پیشرفت ۷۴ درصدی هنوز به مرحله آبگیری نرسیده است.

فرماندار کنگاور پیشرفت فیزیکی ساختمان سد را ۸۱ درصد اعلام کرد و افزود: تا الان اعتباری که برای سد اختصاص یافته و هزینه شده، ۹۵ میلیارد تومان بوده که با توجه به شرایط پیش آمده برای ۲۶ درصد باقی‌مانده حدود ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است که از طریق نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و استان پیگیر آن هستیم.

وی تصریح کرد: در صورت اختصاص اعتبار مورد نیاز می‌توانیم حداقل تا پایان سال ۱۴۰۰ به مرحله آبگیری برسیم و تا پایان سال ۱۴۰۱ در صورت تزریق خوب اعتبار شاهد بهره‌برداری باشیم.

الماسی با بیان اینکه کانال انتقال آب در دست مطالعه است، گفت: با احداث پروژه آب مورد نیاز بخش صنعت و کشاورزی و همچنین آب شرب روستاهای پایین دست و شهر کنگاور تامین می‌شود.

فرماندار کنگاور در خصوص بزرگراه نهاوند – کنگاور نیز گفت: راه مواصلاتی جزء کرمانشاه و همدان است که از سمت همدان خوب پیش آمده که از سمت ما هم با تزریق اعتبار حتما پروژه به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

الماسی تصریح کرد: استارت این پروژه به طول ۱۷ کیلومتر، سال ۸۹ خورده که تاکنون با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی سه کیلومتر پیش رفته و در حال حاضر هم به خاطر شرایط جوی و کمبود اعتبار به صورت نیمه فعال است.

وی گفت: تلاش ما این است که پروژه نخوابد که این امر احتیاج به اعتبارات لازم دارد که ان‌شاءالله با تزریق ۲۰۰ میلیارد تومان بتوانیم ۱۷ کیلومتر آن را ۲ بانده و آسفالته، تحویل خواهیم داد.

الماسی در ادامه معبد آناهیتا را شناسنامه شهر کنگاور عنوان کرد و افزود: این شهرستان را با معبد آناهیتا می‌شناسند که استفاده از ظرفیت گردشگری آن برای ما از اهمیت ویژه برخوردار است، سعی می‌شود برنامه‌های خوبی را برای استفاده از ظرفیت معبد در نظر بگیریم که تا سال آینده آن‌ها را اجرایی خواهیم کرد.

وی وضعیت شهرستان کنگاور در حوزه بهداشت و درمان را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: امکانات و تجهیزات شبکه بهداشت در مقایسه با دیگر شهرستان خوب است فقط مشکل ما در زمینه دستگاه اکسیژن‌ساز است که با پیگیری صورت گرفته قرار است ظرف یکی دو ماه آینده در بیمارستان شهید چمران مستقر شود.

فرماندار کنگاور در ادامه اشاره‌ای به وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان داشت و افزود: همزمان با سراسر کشور محدودیت‌های کرونایی نیز در شهرستان به اجرا در آمد که نتیجه آن خروج از وضعیت قرمز و رسیدن به وضعیت نارنجی بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از ۶۰ نفر بستری روزانه طی ماه گذشته به ۱۷ مورد رسیده‌ایم، افزود: این وضعیت شکننده است، مردم باید همچنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند تا از وضعیت نارنجی به زرد و سپس به سفید برسیم کوچک‌ترین سهل‌انگاری ما را به سمت وضعیت قرمز سوق خواهد داد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14741
  • 163 بازدید