• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022
رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین:

مقابله با ویروس کرونا نیازمند رعایت موازین بهداشتی است

  • کد خبر : 15462
  • ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
مقابله با ویروس کرونا نیازمند رعایت موازین بهداشتی است
قصرشیرین - رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: مقابله با کووید ۱۹ و ریشه کنی و قطع کامل زنجیره انتقال این بیماری نیازمند رعایت دستورالعمل‌ها و موازین بهداشتی است.

 به گزارش پاتاق نیوز، دکتر رضا منصوری اظهار کرد: بیماری کووید ۱۹ و رعایت دستورالعمل های بهداشتی سیر معکوسی باهم دارند هرجا مردم پروتکل های بهداشتی را نادیده گرفته اند شاهد اوج گیری ویروس کرونا بوده ایم و هرجا موازین بهداشتی از سوی مردم به خوبی رعایت شده شمار مبتلایان کاهش داشته است.

وی افزود: هم اکنون پایگاه های سلامت در مرزها مستقر است و تمامی مسافران ورودی از ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان از لحاظ بیماری های ویروسی پایش و غربالگری و از ورود بیماران و افراد دارای علامت به کشور جلوگیری می شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: از ابتدای همه گیری بیماری کووید ۱۹ در قصرشیرین تاکنون ۴۳۰ نفر به این بیماری مبتلا شده اند که از این تعداد ۲۰ تن فوت کرده اند و هم اکنون بیمار بستری در بیمارستان الزهرا (س) نداریم.

منصوری ادامه داد: از کلیه افراد دارای علایم بیماری می خواهیم که به مرکز ۱۶ ساعته مراجعه و آزمایش انجام دهند چون نمونه گیری رایگان است و با شناسایی بیماران و رعایت قرنطینه و جداسازی فرد بیمار شاهد قطع زنجیره ی  انتقال ویروس کرونا خواهیم بود.

او اضافه کرد: طرح شهید سلیمانی با موفقیت در این شهرستان اجرا شد که در این طرح ۱۰۰ درصد مردم علیه ویروس کرونا غربالگری شدند.

رضا منصوری گفت: اجرای طرح شهید سلیمانی تا اسفندماه امسال ادامه دارد و از طریق سامانه ۴۰۳۰ نیز غربالگری افراد سالمند و دارای بیماری های زمینه ای ادامه دارد.

او از مردم خواست تا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی همچنان ستاد کرونا را یاری کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15462
  • 170 بازدید

برچسب ها