• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 17 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

ملتهب کردن فضای انتخابات ممنوع

  • کد خبر : 4498
  • ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۳
ملتهب کردن فضای انتخابات ممنوع

به گزارش پاتاق نیوز، مجتبی صفایی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات اتاق کرمانشاه همزمان با سراسر کشور، افزود: بر اساس قانون اتاق و آیین‌نامه‌های مربوطه همه مباحث درباره شیوه برگزاری انتخابات، شرایط افراد انتخاب شونده، افراد انتخاب کننده، نوع رسیدگی به صلاحیت کاندیداها و … همگی مشخص است و در تمام مراحل انتخابات بر […]

به گزارش پاتاق نیوز، مجتبی صفایی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات اتاق کرمانشاه همزمان با سراسر کشور، افزود: بر اساس قانون اتاق و آیین‌نامه‌های مربوطه همه مباحث درباره شیوه برگزاری انتخابات، شرایط افراد انتخاب شونده، افراد انتخاب کننده، نوع رسیدگی به صلاحیت کاندیداها و … همگی مشخص است و در تمام مراحل انتخابات بر اساس همین قوانین و آیین‌نامه‌ها عمل خواهد شد

وی با بیان اینکه بر اساس همین آیین‌نامه‌ها و قوانین کاندیداها از هشت روز قبل از انتخابات تا ۲۴ ساعت قبل از رای‌گیری فرصت تبلیغات دارند، خاطرنشان کرد: از نامزدهای انتخابات درخواست داریم فقط در همین موعد قانونی تبلیغات کنند و از ورود زودهنگام و غیرقانونی به فضای تبلیغات خودداری کنند.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات اتاق کرمانشاه یادآور شد: این تبلیغات غیرقانونی و خارج از موعد مقرر نباید در فضای مجازی، بصری، رسانه‌ها و … صورت گیرد.
صفایی معتقد است این کار زمینه سواستفاده عده‌ای فرصت طلب را فراهم خواهد کرد و به سلامت انتخابات اتاق استان ضربه می‌زند و از همین رو هیات نظارت اجازه هیچگونه تخلفی در این زمینه را نخواهد داد.
وی همه نامزدها را در برابر قانون برابر دانست و تاکید کرد: هیچ اغماضی در برخورد با افراد متخلف نخواهیم داشت و بر اساس قانون اگر نامزدی تخلف کند هیات نظارت در صورت اجماع نظر همه اعضا، می‌تواند آرا فرد متخلف را باطل کند.
صفایی اضافه کرد: هیچ کاندیدی از رصد هیات نظارت بر انتخابات اتاق استان مصون نیست.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات اتاق کرمانشاه از تلاش این هیات برای برپایی انتخابات قانونی در استان هم یاد کرد و گفت: اجازه نمی‌دهیم با تخلف، جو انتخابات متشنج شود.
صفایی اظهار کرد: قول می‌دهیم بر اساس وظیفه قانونی خود از آرا همه شرکت کنندگان محاظفت کنیم و در برپایی انتخاباتی به دور از حاشیه کوشا باشیم.
وی بر لزوم برگزاری انتخابات سالم در استان تاکید کرد و ادامه داد: هدف از برپایی یک انتخابات قانونی و سالم این است که توسعه اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار استان را رقم بزنیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4498
  • 264 بازدید

برچسب ها