• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

ملت ایران امروز در اوج قدرت قرار دارد

  • کد خبر : 2899
  • ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳
ملت ایران امروز در اوج قدرت قرار دارد

به گزارش” پاتاق نیوز “ جعفر همتی در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به منظور بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد هفته دفاع مقدس در استان برگزار شد افزود: در جنگ تحمیلی بسیاری کشورهای دنیا به صدام کمک کردند و در این جنگ از ۵۰ کشور دنیا اسیر گرفتیم. وی […]

به گزارش” پاتاق نیوز “ جعفر همتی در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به منظور بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد هفته دفاع مقدس در استان برگزار شد افزود: در جنگ تحمیلی بسیاری کشورهای دنیا به صدام کمک کردند و در این جنگ از ۵۰ کشور دنیا اسیر گرفتیم.

وی با بیان اینکه اقشار مختلف مردم در جنگ تحمیلی جانانه پای کارآمدند، اظهار داشت: اگر از کرمانشاه ۹ هزار و ۸۰۰ شهید در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب اسلامی شد، بیش از ۱۷ هزار شهید نیز از استان های دیگر در مرزهای این استان به شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد: صدام ۳۱ شهریور سال ۵۹ درحالی به سرزمین ایران اسلامی حمله کرد که همه جوانب را بجز روحیات انقلابی و ایمانی و غیرت مردم ایران بخوبی تحلیل کرده بود.

مشاور عالی استاندار با بیان اینکه صدام جنگ را یکسال پیش از شهریور ۵۹ با انجام برخی تحرکات و اقدامات در داخل ایران آغاز کرده بود، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی این دیکتاتور با تشکیل، حمایت و تقویت گروهک ها و سازمان های مختلف در داخل کشور برعلیه ایران فعالیت می کرد.

وی افزود: صدامی که داعیه آقایی عرب را داشته و توسط مستکبرین به انواع سلاح های پیشرفته مجهز شده بود، بنا داشت یک هفته ای خوزستان را به تسخیر خود درآورد و قسمت عرب و کردنشین ایران را جدا کند و حتی آنها را نیز نامگذاری کرده بود.

جعفر همتی گفت: در شروع جنگ از نظر نظامی انسجامی نداشتیم و این درحالی بود که صدام پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و منسجم ترین نیروهای نظامی را در اختیار داشت.

وی تاکید کرد: صدام به امید ساقط کردن ایران وارد عمل شد و در این راه همه دنیا به او کمک کردند، بطوریکه در این جنگ از ۵۰ کشور مختلف اسیر گرفتیم.

مشاور عالی استاندار به نقش روحانیون در پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: در این جنگ چهار هزار و ۱۰۰ شهید روحانی تقدیم انقلاب شد که بیشترین تعداد شهید در بین تمام اصناف است.

وی با اشاره به کمبود امکانات و تجهیزات ایران در جنگ تحمیلی، عنوان کرد: باوجود این مشکلات به لطف خدا و با رهبری امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری و رشادت رزمندگان اسلام امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار خواهیم کرد.

همتی با بیان اینکه امثال ترامپ خواهند رفت، اما انقلاب ما پابرجا خواهد ماند، گفت: امروز ملت ایران در اوج قدرت خود ایستاده، اما دشمنانی که در جنگ تحمیلی عراق را حمایت می کردند، به سرنوشتی ننگین دچار شدند.

وی در پایان تاکید کرد: باید امسال باشکوهتر از سال های گذشته برنامه های هفته دفاع مقدس برگزار شود، چراکه باید دین خود را به شهدا و امام شهدا(ره) ادا کنیم و بدون تردید امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به کوری چشم دشمنان با شکوه هر چه تمامتر در کشور ایران اسلامی برگزار خواهد شد که این انقلاب مایه دلگرمی برای تمامی محرومان و مستعضفان جهان است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2899
  • 353 بازدید

برچسب ها