• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

ممنوعیت استفاده از وسایل بازی غیراستاندارد در شهربازی‌های کرمانشاه

  • کد خبر : 2738
  • ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
ممنوعیت استفاده از وسایل بازی غیراستاندارد در شهربازی‌های کرمانشاه

به گزارش ” پاتاق نیوز “ و به نقل از اداره‌کل استاندارد استان، محمودرضا نیازی گفت: در راستای سلامت و ایمنی شهروندان و با دستور دادستان تا زمان دریافت تاییدیه ایمنی تعدادی از تجهیزات تفریحی مستقر در پارک‌های غربی و شرقی، از فعالیت این تجهیزات جلوگیری به عمل آمده است. وی افزود: بر اساس مصوبه […]

به گزارش ” پاتاق نیوز “ و به نقل از اداره‌کل استاندارد استان، محمودرضا نیازی گفت: در راستای سلامت و ایمنی شهروندان و با دستور دادستان تا زمان دریافت تاییدیه ایمنی تعدادی از تجهیزات تفریحی مستقر در پارک‌های غربی و شرقی، از فعالیت این تجهیزات جلوگیری به عمل آمده است.
وی افزود: بر اساس مصوبه شورایعالی استاندارد و به منظور تأمین ایمنی و سلامت همشهریان، اجرای استاندارد‌های ملی مختص تعیین ویژگی‌های تجهیزات شهربازی‌ها، در سطح کشور اجباری بوده و اداره‌کل استاندارد استان کرمانشاه نیز به منظور تأمین امنیت و سلامت مردم هم‌چون سنوات گذشته، بازرسی از تجهیزات بازی شهربازی، بوستان ها، مهدکودک ها، پارک‌های بازی، تجهیزات بازی استخر، رستوران‌ها و… را در سراسر استان در دستور کار خود قرار داده است.
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه اظهار داشت: درحال حاضر نزدیک به ۵۰ مکان تفریحی شناسایی شده در سطح استان وجود دارد، که ۱۶۳ وسیله بازی در این اماکن موفق به استانداردسازی و دریافت تاییدیه ایمنی شده‌اند.
نیازی خاطرنشان کرد: بر اساس استاندارد ملی ایران تجهیزات شهربازی باید حداقل دارای مشخصاتی شامل داشتن جعبه کمک‌های اولیه، سیستم اطفاء حریق، داشتن حصار اطراف دستگاه برای هر تجهیز به حداقل ارتفاع یک متر و فاقد میله‌های افقی، داشتن تابلو محدودیت‌های بهره‌برداری برای هر دستگاه، داشتن اپراتور آموزش‌دیده و … باشد.
وی نصب گواهینامه استاندارد بروی هر دستگاه در دید عموم، داشتن دوربین‌های مداربسته برای هر دستگاه، نصب تجهیزات به سیستم اتصال زمین (مخصوص دستگاه‌های برقی)، تأیید آتش‌نشانی برای تجهیزات شهربازی سرپوشیده، عبور تمامی سیم‌ها و کابل‌های دستگاه از درون لوله‌های محافظ هادی برق را از دیگر مشخصات استاندارد تجهیزات شهربازی برشمرد.
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه ضمن درخواست از مردم برای عدم استفاده از وسایل تفریحی فاقد تاییدیه استاندارد گفت: امیدواریم با تعامل ایجاد شده با دستگاه‌های مختلف مانند، دادستان، فرمانداری ها، شهرداری‌ها و سازمان پارک‌ها بتوانیم حافظان خوبی در حوزه سلامت و ایمنی مردم استان باشیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2738
  • 369 بازدید

برچسب ها