• امروز : پنج شنبه - ۱۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 7 July - 2022

ممنوعیت استفاده از کتاب های کمک آموزشی برای دانش اموزان ابتدایی

  • کد خبر : 9073
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰:۵۳
ممنوعیت استفاده از کتاب های کمک آموزشی برای دانش اموزان ابتدایی

به گزارش پاتاق نیوز، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، استفاده از هرگونه کتاب‌های کمک آموزشی برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی را ممنوع عنوان کرد. ناهید فضلی  با بیان اینکه استفاده از هر نوع کتاب کمک آموزشی، کتاب‌کار و یا کتاب تست برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی ممنوع است، اظهار کرد: مدیران و معلم‌ها […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، استفاده از هرگونه کتاب‌های کمک آموزشی برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی را ممنوع عنوان کرد.

ناهید فضلی  با بیان اینکه استفاده از هر نوع کتاب کمک آموزشی، کتاب‌کار و یا کتاب تست برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی ممنوع است، اظهار کرد: مدیران و معلم‌ها به هیچ عنوان حق ندارند استفاده از کتاب‌های کمک درسی را به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی توصیه کنند.

فضلی گفت: والدین بدانند آموزش ابتدایی دوره کسب مهارت بوده، لذا استفاده از کتاب‌های کمک درسی و تست در این دوران به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پروش استان کرمانشاه با اشاره به مفهوم آموزی بودن دوره ابتدایی، تاکید کرد: دانش آموزان در مقطع ابتدایی تنها مفاهیم را یاد می‌گیرند، لذا در این دوران استفاده از کتاب‌های کار و تست توصیه نمی‌شود.

او سپس با اشاره به رویکرد آموزش و پرورش به سمت آموزش مفاهیم در قالب بازی و سرگرمی برای دانش آموزان مقطع ابتدایی، این شیوه آموزش را در جذب دانش‌آموزان به درس و مدرسه موثر ارزیابی کرد.

او گفت: در حال حاضر ۱۷۶ هزار دانش آموز در پایه‌های اول تا ششم مقطع ابتدایی در مدارس استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9073
  • 288 بازدید

برچسب ها