• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021

ممنوعیت ورود شیرینی و آب میوه های صنعتی به بیمارستان های کرمانشاه

  • کد خبر : 7339
  • ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
ممنوعیت ورود شیرینی و آب میوه های صنعتی به بیمارستان های کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر محمودرضا مرادی با بیان اینکه ملاقات کنندگان بایستی از آوردن شیرینی و آب میوه‌های صنعتی اجتناب کنند، توصیه کرد: در صورت تمایل حتماً از میوه‌های تازه و آب میوه طبیعی تازه استفاده شود. وی در ادامه یکی از مشکلات اساسی بیمارستان‌ها را تعداد زیاد ملاقات کنندگان دانست و گفت: مردم از […]

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر محمودرضا مرادی با بیان اینکه ملاقات کنندگان بایستی از آوردن شیرینی و آب میوه‌های صنعتی اجتناب کنند، توصیه کرد: در صورت تمایل حتماً از میوه‌های تازه و آب میوه طبیعی تازه استفاده شود.

وی در ادامه یکی از مشکلات اساسی بیمارستان‌ها را تعداد زیاد ملاقات کنندگان دانست و گفت: مردم از ملاقات گروهی بپرهیزند و بدانند ترجیحاً حضور یک نفر به نمایندگی از هر خانواده کفایت می‌کند.

او ملاقات از بیمار را یک سنت حسنه به شرطی که مزاحمتی برای کادر درمان و بیمار ایجاد نکند، دانست و گفت: در حالی که در بسیاری از بیمارستان‌ها زمانی که پرستاران و پزشکان باید به بیماران رسیدگی کنند با حجم گسترده‌ای از همراهان و ملاقات کنندگان روبرو هستند که این امر موجب اختلال در درمان بیمار می‌شود.

وی با بیان اینکه خواهش ما از مردم این است که به خاطر سلامت بیماران نکات توصیه شده را رعایت کنند توضیح داد: اگر برای یک بیمار در بیمارستانی مثل بیمارستان امام رضا (ع) که طبق آمار در ۲۴ ساعت ۱۷ تا ۲۵ هزار نفر یعنی معادل جمعیت یک شهرستان وارد این مجموعه می‌شوند، اتفاق خاصی رخ دهد با توجه به اینکه دیگر آسانسورها و راه پله‌ها نمی‌تواند پاسخگوی این جمعیت باشد رسیدن تیم احیا پزشکی و پرستاری بر بالین بیمار با مشکل مواجه خواهد شد.

مرادی با اشاره به اینکه ملاقات بایستی تنها در ساعاتی که در نظر گرفته شده صورت گیرد توصیه کرد: ملاقات کنندگان از روبوسی با بیمار خودداری کنند زیرا رعایت نکردن این موضوع موجب انتقال بیماری و عفونی شدن زخم جراحی و بیماری‌های تنفسی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مردم از آوردن کودکان به بیمارستان خودداری کنند، گفت: محیط بیمارستان یک محیط آلوده است و کودکان نیز حساس هستند و احتمال انتقال بیماری‌ها وجود دارد.

وی اظهار امیدواری کرد تغییر رویه‌ای در فرهنگ ملاقات در همه ما به وجود آید و عیادت‌ها را به زمان بهبودی در منزل بیمار موکول کنیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7339
  • 234 بازدید

برچسب ها