• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022
رئیس بنیاد مستضعفان کشور:

منتظر رفع تحریم‌ها نمانده‌ایم/ بنیاد مستضعفان سال آینده هیچ پروژه نیمه تمامی نخواهد داشت

  • کد خبر : 15143
  • ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷
منتظر رفع تحریم‌ها نمانده‌ایم/ بنیاد مستضعفان سال آینده هیچ پروژه نیمه تمامی نخواهد داشت
رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: برای راه‌اندازی کارخانه قوطی‌سازی کرمانشاه منتظر رفع تحریم‌ها نمانده‌ایم و به دنبال راه علاج تحریم‌ها رفته ایم و کار را به دست متخصصان خودمان و جوانان با استعداد کرمانشاهی واگذار کردیم.

به گزارش پاتاق نیوز، پرویز فتاح امروز در مراسم افتتاح کارخانه قوطی‌سازی سینا در کرمانشاه، اظهار داشت: این کارخانه نماد اقتصاد مقاومتی و نماد شکستن کمر تحریم است.

وی با بیان اینکه باید در برابر جوانان و متخصصانی که این کارخانه را راه‌اندازی کرده‌اند تواضع کرد، گفت: اینجا تجلی روح ایرانی و توان ایرانی است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور تصریح کرد: این کارخانه سال گذشته راکد بود، مهندسان خارجی دستگاه‌ها را به ما فروخته بودند، پول آن را دریافت کرده بودند، ولی به بهانه‌های مختلف از راه‌اندازی این کارخانه سر باز می‌زدند.

وی ادامه داد: با وجود این شرایط ۲ راه داشتیم، اول اینکه منتظر پایان تحریم باشیم تا مهندسان خارجی برای نصب به کشورمان بیایند؛ البته این را هم می‌دانستیم کسی که دارو و واکسن را برای ما تحریم می‌کند، نمی‌تواند کاری برایمان انجام دهد، یا اینکه راه دوم را انتخاب کنیم و با تکیه بر توان جوانان ایرانی، دست به کار شویم.

فتاح با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص راه علاج تحریم‌ها، گفت: ما در این پروژه همین کار را کردیم و برای راه‌اندازی آن منتظر رفع تحریم نماندیم و به دنبال راه علاج تحریم‌ها رفتیم.

وی ادامه داد: تصمیم گرفتیم کار را به دست متخصصین خودمان و جوانان با استعداد کرمانشاهی بسپاریم و آنان با نیت صادقانه ورود کردند و با یاری خداوند این عزیزان چه حماسه‌ای برپا کردند، یک تکنولوژی‌هایتک را در این کارخانه اجرا کرده‌اند.

فتاح تاکید کرد: این یک فرمول است که هر جا وارد شدیم و کار کردیم پیروزیم و هرجا که منتظر دیگران ماندیم، کاری پیش نرفت.

رئیس بنیاد مستضعفان بر لزوم آغاز به کار فاز دوم این کارخانه تاکید کرد و از مسئولین کارخانه خواست مواد اولیه لازم را از داخل خریداری و تهیه کنند.

فتاح با اشاره به نقش ویژه استان کرمانشاه در جنگ تحمیلی و مرزداری و مرزبانی مردم آن، بیان کرد: هیچکس منتی بر سر این مردم ندارد، کرمانشاه جایگاه شهیدان است و همه وظیفه دارند به این خطه خدمت کنند.

وی ادامه داد: این کارخانه ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده که تاکید ما بر استفاده از نیروهای بومی استان است.

فتاح در پایان گفت: بنیاد مستضعفان امسال ۳۱ هزار میلیارد تومان در کل کشور سرمایه‌گذاری کرده است و سال آینده بنیاد هیچ پروژه نیمه تمامی در کشور نخواهد داشت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15143
  • 205 بازدید