• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

مهر؛ ماه مرگ‌بار برای کرمانشاهیان/ روزی ۷ مرگ کرونایی در این ماه ثبت شده است

  • کد خبر : 13119
  • ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
مهر؛ ماه مرگ‌بار برای کرمانشاهیان/ روزی ۷ مرگ کرونایی در این ماه ثبت شده است

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: متاسفانه در مهرماه ۲۰۸ مورد مرگ بر اثر کرونا با تشخیص قطعی ابتلا به کرونا در استان اتفاق افتاده است. محمودرضا مرادی با اشاره به آمار مرگ‌ومیر کرونایی طی مهرماه در استان، اظهار داشت: به طور میانگین روزی هفت مرگ در این ماه ثبت شده است. وی […]

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: متاسفانه در مهرماه ۲۰۸ مورد مرگ بر اثر کرونا با تشخیص قطعی ابتلا به کرونا در استان اتفاق افتاده است.

محمودرضا مرادی با اشاره به آمار مرگ‌ومیر کرونایی طی مهرماه در استان، اظهار داشت: به طور میانگین روزی هفت مرگ در این ماه ثبت شده است.

وی آمار مرگ و میر قطعی ابتلا به کرونا در استان طی مهرماه را ۲۰۸ مورد اعلام کرد و افزود: بیشترین تعداد مرگ تا قبل از مهر در تیرماه با ۱۷۲ مورد بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش تعداد موارد بستری در بیمارستان‌های استان، گفت: امروز تعداد موارد بستری مربوط به کرونا در بیمارستان‌های استان به ۷۷۸ نفر رسید که در مقایسه با هفته گذشته  بیش از ۱۶۰ نفر به موارد بستری افزوده شده است.

وی مجموع جان باختگان در اثر ابتلا به کرونا در استان کرمانشاه از ابتدای اپیدمی تاکنون به ۷۸۵ نفر اعلام کرد و گفت: تا کنون درکرمانشاه ۴۳۴ مورد، اسلام‌آبادغرب ۸۰، هرسین ۴۴، صحنه ۳۲، سنقر‌و‌کلیایی ۳۲، کنگاور ۳۱، جوانرود ۲۷، گیلان‌غرب ۲۳، سرپل ذهاب ۲۲، پاوه ۲۱، روانسر ۱۹، دالاهو ۱۰، قصرشیرین ۶ و ثلاث باباجانی چهار مورد مرگ و میر ثبت شده است.

وی با بیان اینکه وضعیت بیماری کرونا در استان کرمانشاه اصلا خوب نیست، ادامه داد: برای کنترل و مهار بیماری کووید ۱۹ باید اقدامات پیشگیرانه و کنترلی تازه برای اعمال در استان به ستاد کرونای استان ارائه شود.

مرادی با اشاره به افزایش تخت‌ و بخش‌های بستری برای بیماران کرونایی استان، تصریح کرد: رعایت موازین بهداشتی در استان به مراتب کم‌تر شده و این در حالی است که تنها راه مقابله با کرونا پیشگیری است به همین منظور از مردم می‌خواهیم پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و حتما از ماسک استفاده کنند.

وی اضافه کرد: بیماری کرونا ویروس بسیار خطرناک است، مردم نباید نسبت به این بیماری بی‌خیال باشند چرا که هم‌اکنون یک عضو مبتلا در خانواده تمام اعضای خانواده را بیمار می‌کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13119
  • 134 بازدید

برچسب ها