• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022

مهر و موم ۶ جایگاه پرخطر گاز سی‌ان‌جی

  • کد خبر : 15507
  • ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
مهر و موم ۶ جایگاه پرخطر گاز سی‌ان‌جی
در بازرسی دوره‌ای کارشناسان استاندارد، انشعاب ۶ جایگاه پرخطر عرضه گاز سی‌ان‌جی به لحاظ درجه خطرآفرینی و وضعیت بحرانی با هماهنگی شرکت ملی گاز قطع شد.

 به گزارش پاتاق نیوز، محمودرضا نیازی مدیر کل اداره استاندار استان با اعلام این خبر گفت: در راستای شرح وظایف سازمانی و به منظور اطمینان حداکثری از ایمنی تجهیزات سوخت رسانی در جایگاه‌های عرضه سوخت سی‌ان‌جی، این جایگاه‌ها به صورت دوره‌ای کنترل و بازرسی می‌شوند و انشعاب گاز جایگاه‌های پرخطر قطع می‌شود.

مدیرکل استاندارد کرمانشاه از اهداف مهم بازرسی از جایگاه‌های سوخت را الزام جایگاه‌ها به انجام عملیات بازسازی و نوسازی مخازن سوخت، حفظ و ارتقای سطح ایمنی مصرف کنندگان و نیز حصول اطمینان از رعایت مندرجات استاندارد‌های مربوطه از قبیل نصب سامانه آشکارساز و صحت عملکرد جایگاه‌های مذکور عنوان کرد.

نیازی ادامه داد: به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی و جلوگیری از فعالیت جایگاه‌های دارای نواقص بحرانی، بازرسی‌های تشدید شده‌ای را از جایگاه‌های سی‌ان‌جی در نظر گرفته است و جایگاه‌هایی که نواقص آن‌ها در دسته پرخطر باشد به منظور حفظ سلامت و ایمنی شهروندان قطع انشعاب و از چرخه عرضه خارج می‌شوند.

وی در پایان یادآور شد: مصرف کنندگان به هنگام سوختگیری خودرو در جایگاه‌ها به نکات ایمنی (پیاده شدن سرنشینان هنگام سوختگیری، عدم استفاده از دخانیات در محل جایگاه، عدم اقدام سرخود به سوختگیری خودرو و اجازه به اپراتور جایگاه جهت سوختگیری و …) دقت کرده و در صورت هرگونه مشکل در عرضه سوخت و موارد بحرانی جایگاه‌ها از قبیل وجود نشتی، عدم وجود تجهیزات ایمنی، استاندارد نبودن شیلنگ و نازل و …) موارد را از طریق سامانه گویای ۱۵۱۷ در طول شبانه روز و یا خط ارتباطی کشوری ۰۸۳۴۵۱۷ این اداره کل اطلاع رسانی نمایند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15507
  • 124 بازدید