• امروز : چهارشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 4 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 8 December - 2021

موافقت عراق با بازگشایی مرز سومار

  • کد خبر : 8767
  • ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۴
موافقت عراق با بازگشایی مرز سومار

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه از موافقت نخست وزیر عراق برای بازگشایی مرز سومار خبر داد. هوشنگ بازوند در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمانشاه، حاتمی معاونت هماهنگی امور اقتصادی، رئیس اتاق بازرگانی و فعالان بخش خصوصی برگزار شد، اظهار […]

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه از موافقت نخست وزیر عراق برای بازگشایی مرز سومار خبر داد.

هوشنگ بازوند در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمانشاه، حاتمی معاونت هماهنگی امور اقتصادی، رئیس اتاق بازرگانی و فعالان بخش خصوصی برگزار شد، اظهار داشت: وجود مرز‌های متعدد مبادلاتی و همسایگی با یک بازار بزرگ به نام کشور عراق، یک فرصت بزرگ برای توسعه استان است.
وی افزود: متاسفانه چند ماهی است که مرز سومار تعطیل شده و موضوع بازگشایی این مرز به عنوان یک اولویت از سوی مدیریت ارشد استان دنبال می‌شود.
استاندار کرمانشاه افزود : خوشبختانه نخست وزیر عراق با موضوع بازگشایی مرز سومار موافقت کرده که یک اتفاق بسیار خوب و دلگرم کننده است که در همین رابطه به زودی نشستی ویژه در بغداد برای بازگشایی مرز سومار برگزار می‌شود.
بازوند گفت: با توجه به تعطیلی موقت مرز سومار، حجم اصلی مبادلات را به سوی خسروی و پرویزخان هدایت کرده ایم تا صادرات کشور با مشکلی روبرو نشود.
وی گفت: پرویزخان یک مرز بسیار مهم مبادلاتی برای استان است و گمرک باید به روند اجرایی پروژه تکمیل زیرساخت‌های این پایانه مبادلاتی، شتاب بیشتری ببخشد.
بازوند در پایان تأکید کرد: اگر خواهان توسعه صادرات کشور هستیم باید قوانین مزاحم حوزه صادرات، حذف و یا اصلاح شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8767
  • 226 بازدید

برچسب ها