• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022

موج همدلی کرمانشاهیان برای اهداء خون

  • کد خبر : 14212
  • ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
موج همدلی کرمانشاهیان برای اهداء خون
با گذشت چند روز از پویش مردمی اهدای خون و استقبال کرمانشاهیان نوع دوست از این پویش هنوز ذخایر خونی دچار کمبود بوده و انتظار است حضور اهداکنندگان تداوم داشته باشد.

به گزارش پاتاق نیوز،مدیرکل انتقال خون استان با قدردانی از حضور خوب مردم در چند روز گذشته برای اهدای خون گفت: بحران کرونا یک بحران زود گذر مانند سیل و زلزله نیست که تنها با چند روز مراجعه مشکل ذخایر خونی برطرف شود بلکه نیاز به فراورده‌های خونی همیشگی است.

صالحی افزود: از مردم تقاضا داریم که حضور مستمری در مراکز انتقال خون داشته باشند و حضورشان زود گذر نباشد چرا که اگر تنها ۳روز زنجیره اهدا خون قطع شود، با بحران رو به رو می‌شویم و این اهمیت حضور مستمر اهدا کنندگان را بیش از پیش نمایان می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: از سه شنبه گذشته تا کنون ۲۵۰ نفر در کرمانشاه خون اهدا کردند که موجب شد ذخایر خونی استان که به کمتر از ۳ روز رسیده بود تا یک هفته تامین شود.

مدیرکل انتقال خون استان با بیان اینکه هفته بسیج فرصت مغتنمی برای اهدا خون است، گفت: از ارگان‌ها تقلضا داریم با هماهنگی قبلی برای اهدا خون اقدام‌کنند همان طور که امروز نیز شاهد حضور اصناف و بازاریان و اعضای حوزه علمیه در انتقال خون بودیم.

صالحی با اشاره به اینکه در گروه خونی A و b منفی تنها برای ۲روز ذخیره خونی داریم، تصریح کرد: این دو گروه خونی فراورده مهمی برای استفاده در جراحی‌های قلبی و بیماران سرطانی به منظور جلوگیری از خون ریزی است که بیمارستان محمد کرمانشاهی و امام رضا (ع) عمده مصرف کننده این فراورده‌ها هستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیمارستان‌ها برای پلاسمای بیماران کرونایی در خواست زیادی دارند، اما مراجعات برای اهدا پلاسما بسیار پایین است و از اردیبهشت امسال تاکنون تنها ۳۵۰ نفر پلاسما اهدا کرده اند.

مدیرکل انتقال خون استان اظهار داشت: بهترین زمان برای اهدا پلاسما بیماران کرونایی ۲۸ روز پس از بهبودی است و با توجه به ناشناخته بودن این ویروس انتی بادی حداکثر ۳ تا۴ماه در بدن می‌ماند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14212
  • 127 بازدید