• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022
یادداشت |

«میراث حسینی» ما در کرمانشاه به تاراج رفته است

  • کد خبر : 14820
  • ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
«میراث حسینی» ما در کرمانشاه به تاراج رفته است
طومار اعتراضی مردم کرمانشاه و اسناد بی‌حرمتی به مقدسات در تکیه معاون‌الملک به بیت رهبری و دفتر مراجع عظام تقلید می‌رسد تا نسبت به مقصران قضاوت شود.

پاتاق نیوز، مهدی معنوی*: حقابه اشک و روضه ما را برده‌اند و قرار نیست سکوت کنیم شاید برخی هنوز عمق فاجعه را نفهمیده‌اند چرا آنقدر جلز و ولز می‌کنیم.

مگر با مدیر میراث فرهنگی گذشته و حال خورده برده‌ای داشته و یا داریم؟ حتی خدا را شکر کلاهمان هم آنجا نیفتاده است که برویم و برداریم شاید هم اگر می‌افتاد، عطایشان را به لقایشان می‌بخشیدیم. بحث بر سر استحاله نرم یک هویت مذهبی _شیعی است. حسینیه و زینبیه و عباسیه تحویل گرفته‌اند و آتلیه عکس و فیلم مبتذل تحویل مردم داده‌اند.

همانجا که مردم برای شفای دردهای خود به آنجا می‌رفتند، الان زخمی شده بر دردهایشان؛ ما برایمان مهم نیست کی و چگونه این اتفاق افتاده، مهم این است که این عمل واقع شده است و البته قرار هم نیست با عزل مدیرکل آن، ما بر مصدرش بنشینیم که دلمان را صابون بزنیم، اما معتقدیم برای التیام این زخم، مرهم عزل و محاکمه مقصرین این امر، کمی تسکین دهنده است.

جناب آقای بازوند و جناب آقای جعفر همتی الان وقت زورآزمایی نیست. این زورها اگر ماندنی بود که الان شما بر مصدر قدرت نبودید. حداکثرش چند ماه دیگر همه چیز عوض می‌شود ولی همیشه یک علامت سوال بزرگ در کارنامه شما خواهد بود اینکه در این مصاف، کجای این جبهه ایستاده‌اید؟

گرچه ما شما را غیرمتدین نمی‌دانیم، اما این امتحانات سنگ محک خوبی است برای سنجیدن عیار دینی خودتان. می‌شد ما هم محافظه کارانه وارد میدان شویم و طوری که نه سیخ بسوزد و نه کباب عمل کنیم؛ نه شما از ما ناراحت شوید و نه ما بسوزیم، اما چه کنیم که بی‌پرواتر از این حرف‌ها هستیم و نتیجه کار برایمان مهم نیست و ما به وظیفه مان عمل می‌کنیم.

عقل معاشمان به شدت ضعیف است و عشق به امامان (ع) خیلی قوی. ما از نسل همان‌ها هستیم که اهل استخاره نیستیم برای عاشورا و به خط می‌زنیم و می‌ایستیم و تیر می‌خوریم و می‌خندیم، پس مطمئن باشید اگر به این خیال نشسته‌اید که آب از آسیاب بیفتد ظن باطلی است.

این جو آرام شدنی نیست. تجمعات دیگری هم انجام خواهد شد. شاید این بار درب کاخ استانداری شما…

طومار هیأت‌های مذهبی و مردم و نیز اسناد این فاجعه به بیت رهبری و دفتر مراجع عظام تقلید خواهد رسید تا بالاخره بین مردمی که قلبشان جریحه‌دار شده با مسئولینی که کار را بدین‌جا کشیده‌اند قضاوت شود.

ما تکیه را از آنان که بر قدرت تکیه داده‌اند پس خواهیم گرفت و دوباره چراغش را برای روضه اهل بیت (ع) روشن خواهیم کرد، اما هزینه‌اش هر چقدر باشد از جیب شما پرداخت می‌شود.

*فعال مذهبی و فرهنگی

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14820
  • نویسنده : مهدی معنوی
  • 696 بازدید