• امروز : سه شنبه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 6 - ذو القعدة - 1442
  • برابر با : Tuesday - 15 June - 2021

نامه استاندار کرمانشاه برای لغو فروش سیلوها

  • کد خبر : 3869
  • ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
نامه استاندار کرمانشاه برای لغو فروش سیلوها

به گزارش پاتاق نیوز، به نظر می رسد قیمت فروش سیلوهای گندم استان کرمانشاه آنقدر پایین است که هوشنگ بازوند خیال کوتاه آمدن ندارد. استاندار کرمانشاه برای بار دوم دست به قلم شده و پای مسئولان ارشد دولت را به موضوع باز کرده است. بازوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به […]

به گزارش پاتاق نیوز، به نظر می رسد قیمت فروش سیلوهای گندم استان کرمانشاه آنقدر پایین است که هوشنگ بازوند خیال کوتاه آمدن ندارد.
استاندار کرمانشاه برای بار دوم دست به قلم شده و پای مسئولان ارشد دولت را به موضوع باز کرده است.
بازوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به قیمت پایین واگذاری سیلوها گفت: ما پیش از این برای توقف واگذاری این سیلوها نامه‌ نگاری کرده بودیم و رئیس جمهوری هم دستور توقف این واگذاری را صادر کرده بود. آقای سیف، معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز که مسئول مستقیم این وزارتخانه در موضوع واگذاری سیلوها به بخش خصوصی است، با اقدام سازمان خصوصی سازی مخالف بوده است.
آنچنان که استاندار کرمانشاه گفت، سازمان خصوصی سازی به این مخالفت‌ها بی‌توجهی کرده؛ اتفاقی که سبب نامه نگاری جدید بازوند با مسئولان ارشد دولت شده است.
بازوند گفت: نامه مخالفت استانداری با واگذاری سیلوهای کرمانشاه، سنقر و کنگاور تنظیم شده و امروز به مسئولان ارشد دولت ارسال می شود.
او در پاسخ به اینکه آیا سازمان خصوصی سازی از این واگذاری‌ها عقب‌نشینی می‌کند، گفت: حتما کوتاه خواهد آمد زیرا زمانی که مسئولان استان با این واگذاری‌ها موافق نباشند، امکان انجام آن وجود ندارد.
بازوند اظهار کرد: در مقطع فعلی ما موافق واگذاری واحدهای راکد، تعطیل و نیمه کاره به بخش خصوصی هستیم زیرا واگذاری آنها سبب فعال سازی و رونق واحدها می‌شود اما با خصوصی سازی واحدهای فعال مخالفیم.
** لغو دوسوم واگذاری‌ها در کرمانشاه
طبق بند جیم اصل ۴۴ قانون اساسی دولت موظف است تا ۸۰ درصد از سهام بخش‌های دولتی را به بخش خصوصی واگذار کند.
بنابر اعلام هیات واگذاری سازمان خصوصی سازی، امسال ۲۸ بنگاه و مکان در استان کرمانشاه مشمول واگذاری به بخش خصوصی اعلام شده که به گفته استاندار کرمانشاه تنها حدود یک سوم آن امکان خصوصی سازی دارد و واگذاری بقیه متوقف شده یا بزودی لغو می شود.
شرکت پتروشیمی بیستون و نیروگاه برق بیستون ۲ بنگاه بزرگ این لیست هستند که بنابر اطلاعاتی که اکنون روی سایت سازمان خصوصی سازی قرار دارد، در صف فروش صد در صدی هستند.
واگذاری بلوک ۶۰ درصدی سهام شرکت پالایش نفت کرمانشاه در دی ماه سال ۹۵ هم دیگر جنجال خصوصی سازی در استان کرمانشاه بود که با وجود گذشت حدود ۲ سال از فروش آن، صدای معترضانش همچنان خاموش نشده و حتی برخی به نتیجه بررسی کمیته تحقیق و تفحص مجلس در این باره امیدوارند.
سازمان خصوصی سازی پالایشگاه کرمانشاه را به ۲۱۰ میلیارد تومان فروخت اما معترضان اعتقاد دارند که قیمت واقعی این شرکت ۶۰ هکتاری در مرکز شهر کرمانشاه، چندین برابر بیشتر است.
خریدار این پالایشگاه تاکنون ۱۰ درصد قیمت را پرداخت کرده و قرار است از ماه آینده بقیه مبلغ را در اقساط ۶ ماهه طی هشت سال پرداخت کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3869
  • 259 بازدید

برچسب ها