• امروز : پنج شنبه - ۷ اسفند - ۱۳۹۹
  • برابر با : 14 - رجب - 1442
  • برابر با : Thursday - 25 February - 2021

نامه معاون رئیس جمهور به وزیربهداشت برای حفظ بیمارستان «مسیح» کرمانشاه

  • کد خبر : 7356
  • ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
نامه معاون رئیس جمهور به وزیربهداشت برای حفظ بیمارستان «مسیح» کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، «علی اصغر مونسان» رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون رییس جمهور در نامه‌ای به «سعید نمکی» وزیر بهداشت به اهمیت و ارزشمند بودن بنای قاجاری قدیمی ترین بیمارستان غرب کشوراشاره کرد و افزود: مستندات علاقه و اقدام شادروان دکتر مرادیان برای ثبت این بنای تاریخی موجود است. مونسان […]

به گزارش پاتاق نیوز، «علی اصغر مونسان» رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون رییس جمهور در نامه‌ای به «سعید نمکی» وزیر بهداشت به اهمیت و ارزشمند بودن بنای قاجاری قدیمی ترین بیمارستان غرب کشوراشاره کرد و افزود: مستندات علاقه و اقدام شادروان دکتر مرادیان برای ثبت این بنای تاریخی موجود است.

مونسان در این  نامه به این موضوع هم اشاره کرده که اخیرا بنا بر تقاضای ورثه دکتر مرادیان (آلفرد آواکیان) از طریق دیوان عدالت اداری اقدامات خروج از ثبت این بنا در دستور کار قرار گرفته است و متاسفانه امکان دارد این بنای ارزشمند که برگی درخشان از تاریخ طب نوین ایران به شمار می‌رود تخریب و دستخوش ساخت و سازهای ناهمگون با ارزش‌های فرهنگی تاریخی علمی آن شود.
او یادآور شده که  بیمارستان مسیح کرمانشاه فارغ از ارزش‌های معماری آن از منظر اجتماعی هم دارای جایگاه ویژه‌ای است. بر همین اساس رییس سازمان میراث فرهنگی از وزیر بهداشت درخواست کرده تا ضمن همراهی با این سازمان جهت صیانت و پاسداری از بیمارستان تاریخی از هر گونه مجوز تغییر کاربری بنای مزبور ممانعت به عمل آمده و مساعدت لازم برای احیای آن متناسب با سیاست‌های دولت در دستور کار قرار گیرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7356
  • 1112 بازدید

برچسب ها

نوشته های مشابه