• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022
مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه:

ناوگان راهداری زمستانی کرمانشاه فرسوده است

  • کد خبر : 14517
  • ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸
ناوگان راهداری زمستانی کرمانشاه فرسوده است
مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: استاندارد راهداری زمستان استان کمتر از ۳۰ درصد است، باید در فاصله ۴۰ تا ۵۰ کیلومتری یک اکیپ کامل زمستانی مستقر باشد که ما در فاصله ۱۶۰ کیلومتری این اکیپ را با ناوگانی فرسوده که جوابگوی نیاز امروز نیست، مستقر کرده‌ایم.

به گزارش پاتاق نیوز، فریبرز کریمی امروز درجمع اصحاب رسانه در خصوص آخرین وضعیت بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: در حال حاضر تمامی محورهای مواصلاتی استان باز است.

وی به حضور ۴۴ اکیپ در راهدارخانه‌های ثابت و سیار استان، ادامه داد: در سه شهرستان، بارش برف و برف‌روبی انجام شده  و در ۱۱ شهرستان استان بارش باران را داشته‌ایم.

مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه مجموع نیروهای راهدار آماده‌باش و مستقر در راهدارخانه‌های سطح استان و درگیر برف‌روبی طی بارندگی‌های روزهای گذشته را  ۷۵ نفر اعلام کرد و گفت: مجموع ماشین آلات درگیر ۲۱ دستگاه بودند که ۱۶۰ کیلومتر برف‌روبی و در ۱۰ مقطع ریزش‌برداری انجام شد.

وی اشاره به فرسودگی و سن بالای ناوگان راهداری داشت و افزود: استاندارد راهداری زمستان استان کمتر از ۳۰ درصد است باید در فاصله ۴۰ تا ۵۰ کیلومتری یک اکیپ کامل زمستانی مستقر باشد که ما در فاصله ۱۶۰ کیلومتری این اکیپ را با ناوگانی فرسوده که جوابگوی نیاز امروز نیست، مستقر کرده‌ایم.

کرمی به وجود ۸ هزار کیلومتر راه در استان اشاره و بیان کرد: ۲ هزار کیلومتر از این میزان راه خاکی و بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ کیلومتر هم نیازمند آسفالت است.

وی اعتبار لازم برای اصلاح راه‌های معیوب استان را ۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به اعتبارات(سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان) که از استاندارد هم کمتر است راه‌ها را نگهداری می‌کنیم که به کمک و توجه مسئولان استانی نیاز داریم.

وی در خصوص بهبود نقاط حادثه‌خیز نیز، اضافه کرد: از ۶۶ نقطه حادثه‌خیز، پرتصادف و شناسنامه‌دار استان ۲۹ نقطه رفع نقص شده که برای مابقی هم برنامه‌ریزی‌هایی داریم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14517
  • 138 بازدید