• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

نحوه واریز مبالغ مالباختگان «گلیم و گبه» به زودی اعلام می شود

  • کد خبر : 2361
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰
نحوه واریز مبالغ مالباختگان «گلیم و گبه» به زودی اعلام می شود

به گزارش ” پاتاق نیوز “ محمد حسین صادقی امروز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به قداست قلم در باورهای دینی اظهار داشت: پیام‌رسانی در نظام ارزشی اسلام بر عهده گرفتن رسالت زینبی است. وی افزود: خبرنگاری که تلاش می‌کند تا اخبار صحیح و معتبر را در اختیار مخاطبان قرار دهد […]

به گزارش ” پاتاق نیوز “ محمد حسین صادقی امروز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به قداست قلم در باورهای دینی اظهار داشت: پیام‌رسانی در نظام ارزشی اسلام بر عهده گرفتن رسالت زینبی است.

وی افزود: خبرنگاری که تلاش می‌کند تا اخبار صحیح و معتبر را در اختیار مخاطبان قرار دهد جایگاه والایی دارد و می‌تواند یک معین برای مدیران در دستگاه‌های مختلف باشند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه خاطرنشان کرد: خبرنگار باید بتواند تصویر واقعی از آنچه در جامعه اتفاق می‌افتد را منعکس کند و در قانع کردن افکار عمومی بتوانند در راستای کمک به مدیران قدم بردارند.

وی در ادامه به شاخص‌های یک خبرنگار موفق با استانداردهای اسلامی اشاره کرد و افزود: انگیزه، استعداد، بردباری و صبوری، نگاه دقیق و موشکافانه به موضوعات، اکتفا نکردن به برداشت‌های سطحی، پرهیز از تاثیر احساسات در نشر و تدوین اخبار، سرعت در انتقال اخبار از جمله آن شاخص‌هاست.

صادقی بر نگاه تحقیقی و پژوهشی به موضوعات توسط رسانه‌ها تاکید کرد و بیان داشت: در کرمانشاه آسیب‌های اجتماعی وضعیت نگران‌کننده‌ای دارد رسانه‌ها با شناخت دقیق این آسیب‌ها و ارائه راهکار می‌توانند در کاهش آسیب‌ها موثر واقع شوند.

مدعی‌العموم کرمانشاه در ادامه به زحمات بی‌شائبه دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: این زحمات به خاطر پیچیدگی و دقت نظر از اهمیت بالایی برخوردار است که انتظار داریم رسانه‌ها این زحمات را انعکاس دهند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه اظهار داشت: اگر بتوانیم آموزش‌های حقوقی لازم را از طریق رسانه‌ها به مردم بدهیم و با افرایش آگاهی‌ها و ترویج فرهنگ صلح و مدارا میزان پرونده‌های ورودی را کاهش دهیم دستگاه قضایی می‌تواند وقت بیشتری را صرف پرونده‌های مهم کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی بیان داشت: جهت سرعت بخشیدن و رسیدگی جدی به این مورد رئیس قوه قضاییه درخواستی را به رهبر ارائه دادند که طی آن رهبر اجازه عملی شدن آن را صادر کردند و فعلا در سطح پرونده‌های مهم ملی قابل اجراست و ساز و کار اجرایی آن در استان‌ها منوط به تصمیم و آیین‌نامه است.

صادقی تاکید کرد: آنچه مهم است عزم دستگاه قضایی در مواجهه جدی و مبارزه با مفاسد اقتصادی است و افرادی که به راحتی امنیت اقتصادی جامعه را مورد هجمه قرار می‌دهند و با سودجویی و زیاده‌خواهی وضعیت مردم را با خلل روبه‌رو می‌کنند در هر جایگاه و منصبی که باشند دستگاه قضایی با آنها برخورد قاطع، جدی و پشیمان‌کننده‌ای خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در خصوص قتل یکی از ورزشکاران کرمانشاه که طی چند روز گذشته رخ داد، اذعان داشت: از همان لحظات ابتدایی وقوع این اتفاق شخصا پیگیر ماجرا شدم و می‌توان گفت که این قتل در اثر عدم کنترل هیجان صورت گرفته و در حال حاضر درصدد شناسایی افرادی که در طراحی و انجام این قتل نقش داشتند، هستیم.

صادقی در خصوص عدم اطلاع‌رسانی برخی پرونده‌ها و غیر رسانه‌ای بودن آنها اظهار داشت: حضور اصحاب رسانه در جایی که رسیدگی پرونده علنی نیست ممنوع است و در بسیاری موارد تا صدور حکم قطعی قادر نیستیم آن را انتشار دهیم و فقط مطالبات مردم را اطلاع‌رسانی می‌کنیم همانند پرونده گلیم و گبه که تا زمان صدور حکم قطعی فقط مطالبات مردم را رسانه‌ای می‌کردیم.

وی همچنین به فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در سطح شهر اشاره کرد و بیان داشت: ارائه مجوز فعالیت در فضای مجازی برای آنها کافی نیست لذا فعالیت آنها در شهر مستلزم دریافت مجوز از شهرداری نیز است.

مدعی‌العموم کرمانشاه نسبت به فعالیت برخی سودجویان که ادعای تغییر حکم و ذی نفوذ بودن در دستگاه قضایی را دارند، گفت: دستگاه قضایی صددرصد منطبق با واقع عمل می‌کند و دارای یک سیستم نظارتی داخلی است و اگر کسی این ادعا را داشت می‌توانید آنرا به حفاظت و اطلاعات دادگستری معرفی کنید.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در خصوص آخرین وضعیت پرونده گلیم و گبه تصریح کرد: در حال حاضر مبالغی که در اختیار دستگاه قضایی است آماده واریز است و به زودی نحوه واریز اطلاع رسانی خواهد شد.

به گفته صادقی، تخلفات ماده ۱۰۰ شهرداری کرمانشاه در حال بررسی است و به خاطر بررسی و کارشناسی دقیق مقداری زمانبر است.

وی بیان داشت: در خصوص پرونده کودکی که در چم بشیر غرق شد کیفر خواست پرونده آماده ارسال به دادگاه است و در این راستا ۲ دستگاه مقصر شناخته شده است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه افزود: برای نخاله هایی که در ورودی و خروجی شهرها ریخته شده متاسفانه تا کنون شهرداری محلی را برای آنها مشخص نکرده و در این زمینه مشکلاتی را دارد که ما نیز از آنها درخواست کردیم تا سریعتر به این مشکل رسیدگی شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2361
  • 360 بازدید

برچسب ها