• امروز : جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 10 - صفر - 1443
  • برابر با : Friday - 17 September - 2021

نرخ تورم در استان کرمانشاه در ۳۰ ماه گذشته بیش از میانگین کشوری

  • کد خبر : 5352
  • ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۹:۴۲
نرخ تورم در استان کرمانشاه در ۳۰ ماه گذشته بیش از میانگین کشوری

به گزارش پاتاق نیوز، هدایت حاتمی در نشست خبری با اشاره به نرخ تورم به عنوان یکی از دغدغه‌های مسئولان استان اظهار داشت: نرخ تورم استان کرمانشاه در ۳۰ ماه گذشته از میانگین کشوری بالاتر رفته و از خرداد تا مرداد ماه نیز رتبه اول کشور را داشته است. حاتمی با بیان اینکه نرخ تورم کشور در […]

به گزارش پاتاق نیوز، هدایت حاتمی در نشست خبری با اشاره به نرخ تورم به عنوان یکی از دغدغه‌های مسئولان استان اظهار داشت: نرخ تورم استان کرمانشاه در ۳۰ ماه گذشته از میانگین کشوری بالاتر رفته و از خرداد تا مرداد ماه نیز رتبه اول کشور را داشته است.
حاتمی با بیان اینکه نرخ تورم کشور در بهمن ماه ۲۳٫۵ و در استان ۲۴٫۵ درصد است افزود: نرخ تورم در استان کرمانشاه در رده‌بندی استان‌های کشور در ۶ ماه اخیر ۱۰ رده ارتقا یافته است و فاصله از میانگین کشور به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به تمرکز برای اصلاح شبکه توزیع میوه و تره‌بار در سال آینده گفت: تورم نیمه و تره‌بار در استان کرمانشاه هنوز رتبه اول کشور را دارد؛ بنابراین شبکه‌های توزیع در استان به شدت نیازمند اصلاح هستند.
وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ نقطه در سطح استان کرمانشاه برای توزیع ۱۶۰۰ تن میوه شب عید در نظر گرفته شده است بیان کرد: برای توزیع مرغ و گوشت تمرکز روی اقشار آسیب‌پذیر است و برنج و شکر نیز در حال توزیع هستند.
حاتمی با اشاره به اینکه اکنون قاچاق دام از طریق مرزهای استان کرمانشاه انجام نمی‌شود گفت: با توجه به تصمیمات گرفته شده اکنون جابه‌جایی دام در سطح استان تنها با مجوز و مشخص بودن مبدأ و مقصد انجام می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5352
  • 250 بازدید

برچسب ها