• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

نشست شورای راهبردی جمعیت استان کرمانشاه

  • کد خبر : 8781
  • ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۸
نشست شورای راهبردی جمعیت استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، با حضور مدیرکل ثبت احوال و معاون سیاسی، امنیتی استانداری کرمانشاه و جمعی از مسئولین در جلسه شورای راهبردی جمعیت، شاخص های جمعیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان مورد بررسی قرار گرفت. صادق خدادادی در این نشست که در حوزه معاونت سیاسی، امنیتی استانداری برگزار شد، چالش های جمعیتی استان را بررسی […]

به گزارش پاتاق نیوز، با حضور مدیرکل ثبت احوال و معاون سیاسی، امنیتی استانداری کرمانشاه و جمعی از مسئولین در جلسه شورای راهبردی جمعیت، شاخص های جمعیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان مورد بررسی قرار گرفت.

صادق خدادادی در این نشست که در حوزه معاونت سیاسی، امنیتی استانداری برگزار شد، چالش های جمعیتی استان را بررسی کرده و به ارائه گزارشی تحلیلی از آخرین وضعیت جمعیتی استان کرمانشاه پرداختند.

      در ادامه این جلسه آقای الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه از دستگاه‌ها خواستند وظایف خود را در این رابطه با قوت به انجام برسانند و در جلسه آینده شورا، طرح‌ها و ایده‌های خود را به جلسه ارائه نمایند. وی همچنین  به ارائه راهکارهایی درباره بهبود وضعیت جمعیتی استان کرمانشاه  اشاره داشتند و افزودند: مصوبات جلسات شورای راهبردی از سوی ادارات مجدانه پیگیری گردد. 

     وی همچنین تصریح نمود: با توجه به اینکه فوت نوزادان زیر یکسال در استان کرمانشاه با توجه به آمارهای واصله زیاد می باشد و این امر از عوامل کاهش جمعیت خواهد بود از متولیان ذیربط خواستند تا مهم ترین عوامل این مقوله شناسایی و هرجه سریع تر نسبت به جلوگیری از آن اقدام نمایند. ایشان راهکارهای افزایش جمعیت را مهم ترین و ضروری ترین امر برای توسعه استان دانسته و گفتند: کلیه دستگاه ها موظف می باشند تا یک سند کلی و با هفکری اساتید برجسته در این زمینه تهیه نموده و در جلسات آتی نسبت به وظایف خود گزارشی ارائه نمایند.

      معاون استانداری کرمانشاه با تاکید بر پایش منطقه ای تحولات جمعیتی، رصد مداوم و مستمر وضعیت آسیب های اجتماعی و موضوع مهاجرت، خواستار ارتقای سطح سرمایه اجتماعی توسط شورای راهبردی جمعیت استان کرمانشاه در چارچوب اصل مشارکت پذیری اجتماعی شد.

      دکتر الهی تبار در پایان خاطرنشان کرد: باید با تقویت نهادهای مدنی از همه ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، هنری و اقتصادی استان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بهره جست.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8781
  • 278 بازدید

برچسب ها