• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

نشست مشترک فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه و فرمانده مرزبانی منطقه سوم جمهوری عراق

  • کد خبر : 12311
  • ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
نشست مشترک فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه و فرمانده مرزبانی منطقه سوم جمهوری عراق

به گزارش پاتاق نیوز، به منظور توسعه و گسترش روابط و تعاملات مرزی، هفتمین نشست مشترک فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق با حضور سرتیپ دوم ستاد “یحیی الهی” فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه و سرلشکر ستاد “حسین عبدالهادی محمد محبوبه” فرمانده مرزبانی منطقه سوم جمهوری عراق در مرز “خسروی” برگزار شد. به منظور توسعه […]

به گزارش پاتاق نیوز، به منظور توسعه و گسترش روابط و تعاملات مرزی، هفتمین نشست مشترک فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق با حضور سرتیپ دوم ستاد “یحیی الهی” فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه و سرلشکر ستاد “حسین عبدالهادی محمد محبوبه” فرمانده مرزبانی منطقه سوم جمهوری عراق در مرز “خسروی” برگزار شد.

به منظور توسعه و گسترش روابط و تعاملات مرزی، هفتمین نشست مشترک فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق با حضور سرتیپ دوم ستاد “یحیی الهی” فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه و سرلشکر ستاد “حسین عبدالهادی محمد محبوبه” فرمانده مرزبانی منطقه سوم جمهوری عراق در مرز “خسروی” برگزار شد.

سردار “الهی” فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه در این دیدار در سخنانی؛ بر تبادل به موقع اطلاعات، وضعیت امنیت مرز‌های مشترک، انتظامات مرزی، ارزیابی سطح فعلی همکاری‌های دو جانبه قانونی و توافق نامه‌های دو کشور، مبارزه جدی با قاچاق و جلوگیری از تردد و فعالیت گروهک‌های تروریستی معاند و همچنین ارتقاء سطح همکاری‌های دو جانبه تأکید نمود.

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه در ادامه گفت: در این جلسه توافق گردید کلانتران مرز از افراد غیرمجاز که بصورت سهوی وارد خاک دو کشور می‌شوند و منع قانونی نداشته به کشور عودت گردند و اهتمام بیشتری در خصوص مبارزه با قاچاق، گشت‌های همزمان از نوار مرز به خصوص دو طرف پایانه‌های مرزی، ورود افراد غیرمجاز به مناطق حفاظت شده اقدام و از شکار ممنوع در نوار مرز جلوگیری به عمل آید.

سردار “الهی” با تأکید بر تبادل اخبار و اطلاعات، به منظور برقراری امنیت در مرز‌های دو کشور گفت: در صورت اطلاع از هرگونه تهدید به ویژه داعش بلافاصله هر دو کشور به طرف مقابل اطلاع رسانی نمایند.

در ادامه این ملاقات سرلشکر ستاد “حسین عبدالهادی محمد محبوبه” فرمانده مرزبانی منطقه سوم جمهوری عراق با اشاره به اینکه، در صورت بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین کلانتران مرز دو کشور آمادگی لازم جهت برگزاری ملاقات‌های اضطراری و حضوری فعال در پایانه‌های مرزی (خسروی- منذریه) را دارا هستند.

مرزبان منطقه سوم جمهوری عراق بر ضرورت بالا بردن سطح روابط دوستانه و حل مشکلات مرزی تأکید نمود و اظهار داشت: در صورت جابجایی فرماندهان و کلانتران مرز به طرف مقابل اطلاع رسانی صورت گیرد و کلانتران مرز هر سه ماه یکبار به موقع و به صورت متناوب انجام شود.

وی گفت: بین جمهوری عراق و جمهوری اسلامی ایران عهد برادری برقرار است و این دو کشور دارای مشترکات زیادی هستند و تلاش می‌شود تا با برگزاری نشست‌های مشترک امنیت در مرز دو طرف حفظ و ارتقاء یابد.

در پایان این نشست مشترک مرزی تفاهم نامه‌ای در ده بند به امضای طرفین رسید و بر ضرورت گسترش و تحکیم همکاری‌های متقابل و روابط دوستانه و تبادل کلیه اخبار اطلاعات و ملاقات‌های مرزی از طریق کلانتران مرز تأکید نمودند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12311
  • 118 بازدید

برچسب ها