• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

نصب سومین دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان گلستان

  • کد خبر : 12563
  • ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
نصب سومین دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان گلستان

به گزارش پاتاق نیوز، سومین دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت ۶۰۰ لیتر در دقیقه در بیمارستان گلستان کرمانشاه نصب می‌شود. مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه برای خرید این دستگاه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است، گفت: پیش از این نیز دو دستگاه اکسیژن ساز مرکزی (یک دستگاه پانصد و […]

به گزارش پاتاق نیوز، سومین دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت ۶۰۰ لیتر در دقیقه در بیمارستان گلستان کرمانشاه نصب می‌شود.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه برای خرید این دستگاه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است، گفت: پیش از این نیز دو دستگاه اکسیژن ساز مرکزی (یک دستگاه پانصد و یک دستگاه سیصد لیتر در دقیقه) و نزدیک به یکصد عدد سیلندر اکسیژن برای استفاده در بیمارستان گلستان تأمین شده است.

تورج شیرزادیان افزود: از ابتدای اپیدمی کرونا تا کنون سه دستگاه اکسیژن ساز مرکزی بیمارستانی و حدود ۲۰۰ عدد سیلندر اکسیژن نیز برای دیگر مرکز اصلی کرونای استان یعنی بیمارستان فارابی خریداری شده و با توجه به اینکه خود مرکز هم از قبل دارای یک دستگاه اکسیژن ساز ۲۰۰ لیتری بود، هم اکنون چهار دستگاه در این مرکز جهت تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین تامین مقدار قابل توجهی سیلندر اکسیژن و مانومتر در دستور کار دانشگاه قرار گرفته که قسمتی از آن هفته گذشته وارد استان شده و مابقی نیز تا پایان هفته جاری به دانشگاه تحویل می‌شود.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه حجم ریالی تجهیزات مربوط به تامین اکسیژن استان به بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال می‌رسد، گفت: این حجم از فعالیت در حوزه تامین دستگاه‌های اکسیژن ساز، سیلندر و سایر متعلقات آن در دانشگاه و بلکه کشور کم نظیر است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12563
  • 125 بازدید

برچسب ها