• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

نظارت بر بازار لوازم خانگی کرمانشاه تشدید می‌یابد

  • کد خبر : 12797
  • ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
نظارت بر بازار لوازم خانگی کرمانشاه تشدید می‌یابد

به گزارش پاتاق نیوز، نظارت بر قیمت کالاهای اساسی مردم در دستور کار بازرسان اصناف قرار گرفته و امروز اکیپ‌های اتاق اصناف سری به بازار کرمانشاه زدند. نظارت بر قیمت کالاهای اساسی مردم در دستور کار بازرسان اصناف قرار گرفته و امروز اکیپ‌های اتاق اصناف سر به بازار زدند. بابک راشدی، معاون بازرسی و نظارت اصناف […]

به گزارش پاتاق نیوز، نظارت بر قیمت کالاهای اساسی مردم در دستور کار بازرسان اصناف قرار گرفته و امروز اکیپ‌های اتاق اصناف سری به بازار کرمانشاه زدند.

نظارت بر قیمت کالاهای اساسی مردم در دستور کار بازرسان اصناف قرار گرفته و امروز اکیپ‌های اتاق اصناف سر به بازار زدند.

بابک راشدی، معاون بازرسی و نظارت اصناف کرمانشاه در حاشیه این بازدید در توضیح نوسان قیمت لوازم خانگی، اظهار داشت: قیمت لوازم خانگی متاثر از عوامل زیادی از جمله قیمت ارز، تامین مواد اولیه، تولید داخل، واردات و… است.

وی ادامه داد: ملاک قیمت اجناس در بازار خرده‌فروشی قیمت فاکتور خرید به اضافه سود مجاز است که در لوازم خانگی کالای بالای ۱۰۰ هزار تومان هفت درصد به اضافه ۲ درصد سود حمل و نقل، ۹ درصد است و در کالای زیر ۱۰۰ هزار تومان ۱۰ درصد به اضافه ۲ درصد سود حمل و نقل که در مجموع ۱۲ درصد می‌شود.

راشدی در خصوص اختلاف قیمت  اجناس در مغازه‌ها، اضافه کرد: ممکن است یک جنس در مغازه‌ای مربوط به خرید قیمت گذشته باشد که طبق فرمول تعریف شده با قیمت کمتری می‌فروشند و در برخی که خرید روز دارند و طبیعتا قیمت بالا می‌رود.

وی از همشهریان خواست با خرید از فروشگاه‌های مجاز حتما فاکتور خرید را دریافت کنند و افزود: قیمت‌ها توسط بازرسان اتاق اصناف، صنعت، معدن و تجارت و همچنین اتحادیه صنفی کنترل می‌شوند.

حال که قرار است، با گزارش‌های مردمی و نظارت‌های مداوم بر بازار نقاب از چهره عرضه کنندگان متخلف لوازم خانگی برداشته شود، نقش تولید کنندگان داخلی با تولید محصول با کیفیت‌تر برای پایین آمدن قیمت‌ها پررنگ‌تر می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12797
  • 108 بازدید

برچسب ها