• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

فعالیت‌های وزارت نفت با وجود تنگناها ادامه دارد

  • کد خبر : 11690
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
فعالیت‌های وزارت نفت با وجود تنگناها ادامه دارد

به گزارش پاتاق نیوز، نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از زحمات وزارت نفت و پیگیری‌های وزیر نفت برای به سرانجام رسیدن طرح‌های گازرسانی، گفت: زحمات و فعالیت‌های آقای زنگنه در وزارت نفت باتوجه به تنگناهای مالی کشور مثبت ارزیابی می‌شود. «عبدالرضا مصری»، روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی از پروژه‌های […]

به گزارش پاتاق نیوز، نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از زحمات وزارت نفت و پیگیری‌های وزیر نفت برای به سرانجام رسیدن طرح‌های گازرسانی، گفت: زحمات و فعالیت‌های آقای زنگنه در وزارت نفت باتوجه به تنگناهای مالی کشور مثبت ارزیابی می‌شود.

«عبدالرضا مصری»، روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی از پروژه‌های گازرسانی استان کرمانشاه با حضور وزیر نفت، باتشکر از فعالیت‌های وزارت نفت و پیگیری‌های وزیر نفت، افزود: عمده زحمات وزیر نفت در دوران تنگناهای مالی و اقتصادی بوده است، اما منصفانه باید گفت اجرای طرح‌ها در چنین شرایطی تداوم داشته است.

او به اجرای طرح‌های گازرسانی با استفاده از بند «ق» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: این بند در عین اختصار آثار و برکات بسیار مطلوبی برای کشور به همراه داشته است.

مصری با اشاره به اهمیت گاز تصریح کرد: اگر امروز می‌خواستیم به جای گاز، نفت سفید یا دیگر سوخت‌های مایع مصرف کنیم اوضاع بسیار بحرانی در پیش داشتیم.

برای گازرسانی به شهر نودشه ۱۳ هزار و ۴۰۰ متر لوله‌گذاری در بخش شهری و ۳۳ هزار و ۵۰۰ متر لوله گذاری برای خط تغذیه انجام و یک ایستگاه تقلیل فشار (TBS) اجرا شده است.

برای اجرای این طرح ۷۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و یک هزار و ۲۲۹ خانوار شهری نودشه و سه هزار و ۶۲ خانواده روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

شهر مرزی نودشه از توابع شهرستان پاوه در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه است و حدود سه هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت دارد.

اکنون ۹۹ درصد خانوارهای شهری در قالب ۲۸ شهر و ۷۵ درصد خانوارهای روستایی در قالب هزار و ۴۷۵ روستا در استان کرمانشاه گاز طبیعی دارند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا و ۳۴ شهر دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11690
  • 115 بازدید

برچسب ها