• امروز : شنبه - ۹ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 26 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Saturday - 29 January - 2022

نمیپذیرم در استانی با این همه پتانسیل این آمار بیکاری را داشته باشد

  • کد خبر : 5900
  • ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
نمیپذیرم در استانی با این همه پتانسیل این آمار بیکاری را داشته باشد

به گزارش پاتاق نیوز، رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در سفر یک روزه خود به کرمانشاه صبح امروز راهی مرز پرویز خان شد و در دومین جلسه توسعه صادرات غیر نفتی شرکت کرد و گفت: با توجه به نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام رونق تولید باید نگاهی توسعه محور […]

به گزارش پاتاق نیوز، رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در سفر یک روزه خود به کرمانشاه صبح امروز راهی مرز پرویز خان شد و در دومین جلسه توسعه صادرات غیر نفتی شرکت کرد و گفت: با توجه به نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام رونق تولید باید نگاهی توسعه محور در این مقوله داشته باشیم 
وی در ادامه از حمایت همه جانبه دستگاه‌های اجرای در این زمینه به عنوان محرکی قوی یاد کرد و افزود: هر کسی هر کجای این کشور هست در جای خودش میتواند خدمتی انجام که شاید نفری دیگر نتواند و بنا بر این بدانیم و آگاه باشیم رونق تولید یعنی جهش اقتصاد و این امر را باید حتما سر لوحه کار قرار دهیم.
وزیر صنعت همچنین به توسعه زیر ساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری در امر تولید اشاره کرد و تصریح کرد: مهمترین عامل رفتار‌های سازمانی است برای رونق بخشیدن و افزایش تولید، چراکه تسهیل کردن کار اداری برای تولید کننده مساوی خواهد بود با آرامش خاطر و در نتیجه تولید بالا خواهد رفت، بنا بر این من نمیپذیرم که در استان کرمانشاه که با این همه پتانسل آمار بیکاری در این سطح باشد.
وی همچنین در خصوص تقاضای استاندار کرمانشاه برای ایجاد شهرک صنعتی در مرز ایران و عراق گفت: پتاتنسیل‌ها و توانمندی‌های موجود در کرمانشاه به حدی است که این ظرفیت را دارد تا این شهرک ایجاد شود چرا که مرز طولانی با عراق و و بازارچه‌هایی که در این مرز‌ها وجود میتواند به تحقق این امر کمک کند 
وزیر صمت همچنین گفت: نگاه ما در سال ۹۸ بالا بردن کیفیت کالا‌ها و بالا بردن سطح استاندارد کالا‌های تولیدی است چرا که بالا بردن سطح استاندارد باعث میشود تا ما علاوه بر بازار عراق در یگر کشور‌ها نیز بازار خود را داشته باشیم.

این مقام عالی همچنین بر بهینه سازی و تلاش بر کیفیت بخشی در صنعت بسته بندی و برند سازی تاکید کرد و افزود باید بدانیم که در نیای اقتصاد امروز شما پول برند را می گیرید و باید از این ظرفیت استفاده کنیم ، چرا باید خرما و برخی دیگر از محصولات ما به طور فله ای به کشورهای دیگر برود . 

لذا خواهش ما در وزارت صنعت این است که برای تولید داخلی ارش قائل شویم و یادمان نرود از بین رفاتن تولید یعنی بسته شدن مرزها به روی صادرات و بلعکس باز شدن این مرزها به روی قاچاق.

رحمانی با اشاره به اینکه ۶ مرز مشترک در کشور با کشور‌های خارجی داریم، گفت: این مرز‌ها نعماتی برای کشور محسوب می‌شوند که باید از این طریق تولیدات خود را به بازار کشور‌های همسایه صادر نماییم.
او به اتاق بازرگانی نیز توصیه کرد که تشکل‌های تخصصی برای صادر کنندگان تشکیل دهد و همچنین از صدور کارت بازرگانی برای افرادی که صادرکننده نیستند، خودداری کند.
رحمانی اظهار داشت که در مقوله مرز و صادرات و مشکلات واحد‌های تولیدی به استانداران تفویض اختیار کرده ایم.
وزیر صمت همچنین به ظرفیت‌های استان کرمانشاه در بخش‌های مختلف از جمله مرز و آب اشاره کرد و گفت: با اعمال مدیریت می‌توان از این ظرفیت‌ها مشکلات مربوط به بیکاری و اشتغال را در استان کرمانشاه برطرف کرد.
وزیر صمت جمعه شب وارد استان کرمانشاه شد و صبح شنبه از چند واحد تولیدی در شهر کرمانشاه بازدید کرد و سپس عازم شهرستان مرزی قصرشیرین شد.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالا‌های غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می‌دهد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5900
  • 240 بازدید

برچسب ها