• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

نمی توان به خاطر تخلف یک عده شاهد “بی آبی” مردم یک روستا بود/ لزوم راه اندازی شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات حوزه آب

  • کد خبر : 12839
  • ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
نمی توان به خاطر تخلف یک عده شاهد “بی آبی” مردم یک روستا بود/ لزوم راه اندازی شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات حوزه آب

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از روابط عمومی دفتر دکتر محمدرشیدی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم آبی بسیاری روستاهای استان به علت تخلف برخی افراد در برداشت غیرمجاز آب، بر لزوم راه اندازی شعبه ویژه رسیدگی به این تخلفات تاکید کرد. محمدرشیدی دیروز (۲۰ مهر) در راستای بررسی مشکلات […]

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از روابط عمومی دفتر دکتر محمدرشیدی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم آبی بسیاری روستاهای استان به علت تخلف برخی افراد در برداشت غیرمجاز آب، بر لزوم راه اندازی شعبه ویژه رسیدگی به این تخلفات تاکید کرد.

محمدرشیدی دیروز (۲۰ مهر) در راستای بررسی مشکلات روستاهای بخش مرکزی کرمانشاه از سه روستای “ملاورد”، “چشمه باغ” و “سه چشمه” بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات این روستاها و مردمان آن قرار گرفت.

رشیدی در بازدید از روستای “ملاورد” با اشاره به مشکلات راه و تامین آب این روستا، گفت: متاسفانه این روستا علی رغم نزدیکی بسیار به شهر از راه مناسب برخوردار نبوده و با مشکل کمبود شدید آب مواجه است.

وی از مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان که در این بازدید وی را همراهی می کرد خواست تا آسفالت مسیر این روستا امسال در اولویت قرار گیرد، چرا که با شروع بارندگی ها، تردد برای مردم این روستا بسیار دشوار می شود.

رشیدی با بیان اینکه برای رفع مشکل آب روستا نیز سه راهکار مطرح شده، گفت: راهکار اول این است که از چاهی که نزدیکی روستا بوده و متولی آن اداره کل ورزش و جوانان است تخصیص آب بگیریم و اگر این توافق حاصل نشد باید به دنبال حفر چاه باشیم که باید مطالعات آن انجام شود و در غیراینصورت در راهکار سوم باید به سراغ تامین آب از طریق شهر کرمانشاه باشیم.

وی افزود: تمام تلاشمان این است که راهکار اول که کم هزینه ترین و سریعترین راهکار است به نتیجه رسیده و بتوانیم مشکل آب این روستا را در کوتاهترین زمان ممکن حل کنیم.

رشیدی از پیگیری اجرای طرح هادی این روستا هم خبر داد وافزود: با توجه به اینکه قبلا جمعیت روستا زیر ۲۰ خانوار بوده، تهیه و اجرای طرح هادی به آن تعلق نگرفته، اما اکنون که جمعیت روستا افزایش یافته امروز با مدیرکل بنیاد مسکن استان تشکیل جلسه داده و دستور تهیه طرح هادی روستا را اخذ کردیم.

رشیدی در ادامه در بازدید از روستای «چشمه باغ» با توجه به مشکلات کمبود آب این روستا، گفت: متاسفانه این روستا در انتهای مسیر مجتمع آبرسانی قرار دارد و با توجه به برداشت غیرمجاز آب توسط روستاهای بالادست جهت آبیاری مزارع و باغات، این روستا با کمبود آب مواجه شده است.

وی افزود: مشکلات اینچنینی در روستاهای دیگر استان هم گزارش شده و در همین راستا باید فکر جدی برای متخلفان در حوزه برداشت غیرمجاز آب صورت گیرد و پیشنهاد این است که شعبه ویژه ای برای رسیدگی هرچه سریعتر به تخلفات حوزه آب روستایی و متخلفانی که اقدام به برداشت غیرمجاز آب می نمایند صورت گیرد.

وی تاکید کرد: نمی توان به خاطر تخلف یک عده شاهد بی آبی مردم یک روستا بود و باید در این زمینه برخورد جدی با متخلفان صورت گیرد.

نماینده مردم کرمانشاه در ادامه بازدیدهای خود از روستای “سه چشمه” یکی دیگر از روستاهای بخش مرکزی کرمانشاه هم بازدید داشت و با اشاره به مشکلات آب این روستا هم گفت: این روستا هم به دلیل تخلفات برداشت غیر مجاز آب در روستاهای بالادست با کمبود آب مواجه است و باید اقدام فوری در خصوص رفع این مشکل صورت گیرد.

رشیدی از مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه که در این بازدید وی را همراهی می کرد خواست تا زمان رفع کامل مشکل آب روستا، آبرسانی این روستا با تانکر انجام شود و تاکید کرد: برای رفع مشکل آب این روستا به دنبال گرفتن مجوز برای حفر یک چاه عمیق در پایین دست روستا هستیم که باید مطالعات آن انجام شود.

وی به مشکلات راه نامناسب این روستا هم اشاره کرد وافزود: از اداره کل راهداری استان می‌خواهیم تا این پروژه را هم با توجه به وضعیت نامناسب مسیر این روستا، در اولویت آسفالت راه های روستایی استان قرار دهد.

وی افزود: در این زمینه تلاشمان را انجام خواهیم داد و جلسه ای با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواهیم داشت تا اعتبارات این پروژه در سال جاری تامین شده و امسال، آسفالت مسیر حدود چهار کیلومتری این روستا در دستور کار قرار گیرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12839
  • 124 بازدید

برچسب ها